Telltale Games oyunlarını App Store'dan çekti

iOS 9'da yaşanan uyumsuzluk sorunları, bu uygulamaların App Store'dan çekilmesine neden oldu!

Telltale Games oyunlarını App Store'dan çekti

Kalifornia merkezli video oyun şirketi Telltale Games tarafından geliştirilen birçok oyun iOS 9 uyumluluk sorununun ardından Apple'ın uygulama mağazasından kaldırıldı.

The Walking Dead, Back to the Future, The Wolf Among Us ve Tales of Monkey Island serisinin yanı sıra Poker Night 2, Sam and Max ve Jurassic Park gibi eski oyunlar şu an için App Store üzerinde yer almıyor.

Destek sayfasından bir açıklama yayınlayan Telltale Games, sorunu çözmek için çalıştıklarını ve etkilenen oyunların gelecekte tekrar satışa sunulacağını bildirdi.

Oyunların iOS 9 işletim sistemi ile çalışan iPhone veya iPad cihazlarda ses kaybı, bağlantı sırasında donma ve çökme gibi problemler yaşadığı ve şirketin bu durumun neden kaynaklandığını araştırmaya başladığı ifade ediliyor.

Telltale, bu süreçte uygulamaların App Store üzerinden çekilmesi gerektiğini belirterek, oyunları mobil cihazlarına yüklemiş olan kullanıcıların normal şekilde oynamaya devam edebileceklerini açıkladı. Daha önce oyunu satın almış ancak silmiş olanlarsa App Store üzerinden oyunları tekrar indirebilecekler.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

dandios ve dandiPhone + dandiPad pişmanlıktır...

@GORT Windows Phone ise rahatlıktır :)

@09 Ekim 2015 21:52 o da nedir yeni mi?

@GORT herif tam bir safkan trol :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir