The Interview torrent'te ilgi odağı oldu

Sony'nin internette yayınlamaya başladığı olay film Interview, kaçınılmaz sondan kaçamadı!

The Interview torrent'te ilgi odağı oldu

Sony'nin film bölümü geçtiğimiz ay hack'lenmiş, saldırganlar firmanın dahili belgelerini, epostalarını, parolalarını, film bütçelerini, yöneticilerin maaşlarını içeren tabloları ve fazlasını ele geçirmeyi başarmışlardı. Saldırının arkasındaki hacker grubu GOP, The Interview adındaki filmin dağıtımının durdurulmasını istemiş, Sony'yi hassas bilgileri yayınlamakla hatta sinemalara gerçek bir saldırı düzenlemekle tehdit etmişti.

Tehditlerin ardından AMC, Regal, Cinemark, Carmike, Southern Theatres gibi önde gelen sinema zincirleri, filmi iptal edeceklerini veya daha daha sonra yayınlayacaklarını açıklamışlardı. Ancak şu an itibariyle 200 bağımsız sinema, filmin gösterimini yapmaya başladı. ABD ve Kanada'da yaşayanlar, filmi internetten akış olarak da izleyebiliyorlar.

Sony, filmi çevrimiçi platformlarda yayınlamayı düşünse de sunulan kısıtlı erişim, The Interview'un torrent sitelerine düşmesine neden oldu. Torrentfreak'in verilerine göre film, torrent'te ortaya çıktıktan sonra 20 saat içinde korsan olarak 750 bin kez indirildi. Film hakkındaki ilk yorumlar pek olumlu olmadığından, Sony filmi dünya çapında yayınlama şansını iyi değerlendirememiş görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bende dun aksam izledim, evet reklamin iyisi kotusu olmazmis. Ama beklentilerimi hic karsilamadi. Bekledigim gibi bi komedi filmi degildi

Bir filmin bu kadar çok konuşulup manşet yapışmasının ardından, torrent reklamı da yapılınca ister istemez şüpheleniyor insan: Acaba torrent kullanıcıları mı fişlenecek?

Basit bir, komedi.fİlmi. Kuzey Korenin abartması. Saldırmasalar kısıtlı sayıda kişi izlerdi. Bu sayede tüm dünyaya duyurmuş oldular. Komunist sistemin kopukluğu işte. Amir emir verir ve uygulanır. Sonucu ne olur, nasıl sonuçlanır, hiç düşünmek yok. Marmarayın bekleyen vagonları misali..

adamlar iyi reklam yaptı 20 saatte 750 bin iyi rakam :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir