The Last Guardian: Dokuz yıldır ertelenen oyun!

Geliştirilmesine 9 yıl önce başlanan, bu süre içinde ertelenmeye doymayan oyun; bir kez daha ertelendi!

  • Levent Öztürk
The Last Guardian: Dokuz yıldır ertelenen oyun!

Günümüzde, oyunların geliştirilme sürecinde yaşanan gecikmeler oldukça sık rastlanan bir durum. Ama bazı oyunlar, bu ertelemeleri biraz abartıyor; The Last Guardian gibi...

Oyunun geliştirilmesi 2007 yılında başladı ve 2009 E3 sırasında yapılan resmi duyurunun ardından, asıl olarak 2011 yılında PlayStation 3 için yayınlanması planlanıyordu. Ancak yaşanan sıkıntıların ardından geliştiriciler, hedefi 2012 yılında PlayStation 4 için değiştirdi. Bu yılın başlarında E3 sırasında yapılan bir açıklama ile de oyun, resmi bir yayın tarihine sahip oldu: 25 Ekim 2016.

Ancak, neredeyse on yıl boyunca geliştirilmesinin ardından ve yayın tarihinin sadece haftalar öncesinde, The Last Guardian bir kez daha ertelendi. PlayStation blogunda yapılan açıklamada belirtilene göre, "özellikle bu son erteleme kararı çok zordu." Ancak geliştirmenin son evresinde beklenenden çok daha fazla sorun ile karşılaşıldı.

The Last Guardian'ın yeni yayın tarihi ise, ABD için 6 Aralık, Avrupa için 7 Aralık ve Birleşik Krallık ile İrlanda için 9 Aralık olarak açıklandı. Ama bize sorarsanız, bu tarihler için de fazla ümitlenmeyin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

10 sene önceki grafikler bugünün grafiklerine göre çok kötü kaldı, biraz güncel hale getirelim, biraz daha erteleyelim, nasılsa yıllardır erteliyoruz demişlerdir.

@16 Eylül 2016 00:21 Yok yahu. Zaten yeni nesilin çıkmasıyla başladılar bitirdiler onu. İnternetten bak istersen The Last Guardian E3 2016 diye.

Yada adamlar yapıyo kendileri oynuyo :D kıyamıyolardır sunmaya :P

Komple erteleyin yeni bir oyun yapın 10 yıl sonra onu yayınlarsınız.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play