The Simpsons, DVD'lere elveda dedi!

Efsane dizinin senelerdir satışa sunulduğu DVD'ler, ani bir kararla tarih oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
The Simpsons, DVD'lere elveda dedi!
Simspons DVD'leri artık olmayacak, peki ya sıradaki hangisi?

Simpsons'ın disklerini özenle biriktirenleri üzecek bir sürpriz var: Şov programcısı Al Jean'in Twitter'daki paylaşımına göre Fox, popüler çizgi dizinin DVD sürümünü artık satışa sunmayacak.

Engadget'in The Hollywood Reporter'dan elde ettiği bilgilere göre stüdyo, çevrimiçi olarak izlenebilen çizgi dizinin fiziksel kopyalarının saklanmasının artık pek anlam taşımadığını düşünüyor.

The Simpsons uzun zamandır devam ettiğinden yaşananlar, popüler dizi için özel bir durum niteliğinde. Dahası bu gelişme, sezon sezon satılan diğer yapımların da kaderinin aynı olacağını gösteriyor olabilir. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Saçma sapan başlık atmada üstünüze yok. Başlığa göre dvd tarih olmuş, habere bakıyordum bir çizgi film bundan sonra dvd'de yayınlanmayacak.

CHIP Online yorumu:
"Efsane dizinin senelerdir satışa sunulduğu DVD'ler, ani bir kararla tarih oldu!" yazıyor açık açık. Başlıkta da "DVD'lere elveda" yazıyor. Sizi rahatsız eden bunun neresi acaba?

burda da olur aslında ama blurey yazıcılar ucuzlasa blurey diskler ucuzlasa ucuzlamazsa dvd ve cdye devam

Bir an tüm dvd ler aynı cd ler gibi olacak sandım. Meğer çizgi film internette yayınlanacakmış.

ana sayfada dvd lere elveda yazıyorsunuz rahatsızlık bu. anlatım bozukluğu.
türkçede zamir eksikliği denir. dvd lere elveda ama hangi dvd lere?
çaktınız köfteyi chip online yazarları. tık almak için milleti kandırmayın. bundan sonra
ne chip dergi alırım ne de siteye girerim. milleti enayi yerine koyuyorsunuz

CHIP Online yorumu:
Tık almak için milleti kandırmak olsaydı niyetimiz, başlığın altındaki spotu yazmazdık. Başlık ve spot bir bütündür; bizim başlık ve spotumuzda da anlatmak istediğimiz tam olarak anlatılmaktadır.

Zaten benim için dvd ler çoktan tarih oldu kaç senedir dvd almam flash belleklerle hallediyorum işlemlerimi hem dvd hep maliyet demek.

Chip Online editörlerine ne olmuş böyle eleştiri yapılan her yorumun altında sert sert cevaplar yazıyorlar. Başlık gerçekten de okuyucuyu çekmek için yapılmış duruyor ben başlığa bakıyorum ilgimi çekerse spotu ve içeriği okuyorum.

CHIP Online yorumu:
Sert bir cevap yazmadık; sadece eleştirilere cevap verdik. Siz de taktir edersiniz ki, okuyucuyu kandırdığımızı iddia eden yorumlara cevap vermemiz gerekiyor. Eğer böyle bir niyetimiz olsaydı, spotta da dizi kelimesini geçirmezdik. Daha çok tık almayı elbette ki isteriz ama amacımız sadece bu olsaydı, bizim sitemizde de "Windows 10 indir" "GTA 5 İndir" gibi başlıklar olurdu; Google'a oynardık. Ama bizim öncelikli amacımız eli yüzü düzgün bir siteyi okurlarımızla buluşturmak...

bir şeyler üretmek(yazmak) zor, yorum yapmak hep kolaydır. başlık ve alt yazı çok iyi olmuş. Teşekkürler chip ekibi.

Bazı konularda vçbu siteyi eleştiririm ama bu konuda chip ekibi haklı .aceleci olmasanız başlığın altındaki spotuda okusanız anlıyacaktınız hemen siteyi karalamayın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost