Threshold 2, 10 Kasım'da geliyor!

Windows 10'un beklenen tarihte gelmeyen güncellemesi Threshold 2 için yeni tarih, belli oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Threshold 2, 10 Kasım'da geliyor!

Windows 10'un beklenen Threshold 2 güncellemesinin 2 Kasım'da gelmesi bekleniyordu, ancak bu gerçekleşmedi. Şimdi ise güncellemenin ne zaman gelebileceğine dair yeni bir ipucu var.

Cortana'nın Hindistan'a ne zaman geleceğini cevaplayan bir Microsoft destek mühendisi, bu desteğin "Kasım güncellemesiyle" 10 Kasım'da sunulacağını söyledi. Böylece güncellemenin önümüzdeki hafta Salı güncellemeleriyle birlikte geleceği anlaşılmış oldu.

Threshold 2 güncellemesinin yaptığı yenilikler arasında Cortana desteğini yeni ülkelere genişletmek ve Microsoft Edge'e yapılan geliştirmeler var. Yeni Skype deneyiminin ve "geliştirilmiş medya oluşturma aracı"nın da bu güncellemeyle gelmesi bekleniyor.

Güncellemenin 2 Kasım'a yetişmemesinin nedeni ise iddiaya göre Microsoft'un bu tarihe kadar bir final sürümü hazırlayamamış olması. Güncellemeyi içeren yeni yapı öncelikle Insider'lara yayınlanacağından, Microsoft'un biraz hızlı davranması gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Halen Türkçe dil destekli Cortana fonksiyonu olmayan güdük bir işletim sistemini bize reva görüyorlar sonra da insanlar niye Windows 10'dan uzak duruyor, yayılması durdu vs. sızlanıyorlar. Umarım 10 Kasımda Threshold 2 güncellemesinde Türkçe Cortana'da son kullanıcılar için var olsun yoksa güncellemeyi alacak olan sevinsin, bize yine zero düşecek sanırım. Tarihte anlamlı, madem 10 Kasım, saat 09:05'ten sonra yayınlasınlar da hüznümüz biraz dağılsın!

@03 Kasım 2015 14:43 4. millenium faciasını ammada abarttınız be... at çöpe gitsin...

@GORT tamam atayım dostum, yeterki gökkubbenin altında bir insan mutlu olsun..

@GORT Yinemi win10 u taşlıyorsun :)

@GORT Bir şehir efsanesi... 4. Milenyum faciası

windows10 6 aya kadar stabil olur.. en iyimser açıyla.. çok sıkıntılı.. donanıoueğ t msddil sanılanın aksinne

@03 Kasım 2015 16:25 rüyanda bile stabil olduğunu göremezsin 4. millenium faciası... çöp=windows 10

İE de olduğu gibi sağlam ve uygun fiyatlı bir rakibi çıkarsa kimse windows kullanmaz, zaten kullanılmazda.. ismi değiştirip arayüzde bir iki oynama yaparak yeni işletim sistemi diye bize sunuyor.

Geçen gün yayınladıkları Build 10565 sürümünü indirip kurdum, resmi yayınladığı iso dan kurulum yaptığım halde başlat butonu yanında bulunan arama butonu çalışmıyor. Bakın insedr sürümü tamam anlıyorum fakat buton çalışmaması nedir arkadaş? Her işi böyle microsoft'un şimdi de iso hazırlıyoruz baabında konuşmuş.

skype yıllarca türkçe desteği yoktu cortana hiç gelmez

aa ne kadar heyecanlı ama... o iğrenç ötesi tasarımı düzeltmeden geçmem. windows 3.1den fırtlamış.

Şindiye kadarki en sağlam windows en azından virüs bulaşma derdi yok kullanmayan tadına bakmadan karar vermesin deneyin ve görün adı gibi 10 numara Os olmuş

@05 Kasım 2015 21:48 sallada ufak salla civcivler yiyecek...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play