Tim Cook, parasını bağışlamayı planlıyor!

Apple'ın patronu Tim Cook, yaptığı bağışlarla büyük alkış alan Bill Gates'in izinde...

Tim Cook, parasını bağışlamayı planlıyor!

Fortune dergisindeki bir yazıya göre Apple'ın CEO'su Tim Cook, bütün parasını bağışlamayı planlıyor. Cook, öncelikli olarak 10 yaşındaki yeğeninin gelecekteki okul masraflarını garanti altına almak istediğini, daha sonrasında da kalan servetini bağışlayabileceğini söylüyor.

Cook'un temel maaşı 1.75 milyon dolar olarak gözükmekte ve 120 milyon dolarlık bir servete sahip durumda. Ayrıca, 665 milyon dolarlık sınırlı hisseye de sahip olduğu biliniyor.

CEO, dergiye "havuzdaki değişim dalgasını yaratan çakıl olmak istersiniz" cümlesini kurmuş durumda. Ayrıca Cook, adı verilmemiş olan vakıflara şimdiden sessiz bir şekilde bağış yapmaya başladığını da açıklıyor ve sadece çek yazmanın ve imzalamanın ötesine geçen bir "sistematik yaklaşım" geliştirmeye çalıştığını belirtiyor.

Tim Cook, normalde Bill Gates gibi bağışları ile gündeme gelen bir isim olarak tanınmıyor. Ancak bu açıklamalar, durumun değişebileceğini gösteriyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bill Gates 25 milyar dolardan fazla bağış yapmıştı :P

@30 Mar 2015 18:51 Sana mı yaptı

@30 Mar 2015 18:51 ama hepsini bağışlamadı değil mi?

muhteşemsin cook. tebrikler...

Yerim seni Tİm

Hem açıklıyor hemde sessiz bir şekilde bağış yapmış. Alay ediyorlar bizimle. Bu cook ta bill gates gibi siyonizme çalışıyor.

Gösteris için ibadet haram ama bunlara yazarmi Bilmem

@31 Mart 2015 17:52 yapsınlar da ibadeti boşver

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost