Tizen'in Yenilikleri, Detaylarıyla Birlikte Göründü!

Samsung'un kendi geliştirdiği Tizen, yakında bu yeni özelliklerle ve görünümle tazelenecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Tizen'in Yenilikleri Detaylarıyla Birlikte Göründü

Samsung, dünkü Tizen geliştirici konferansında yaptığı duyuruyla işletim sisteminin görünümünde yapacağı değişiklikleri ortaya çıkardı. Arayüzün görünümünü tazelemek ve kullanımını daha etkili hale getirmek isteyen firma, uygulama simgelerini minimal hale getirecek ancak yuvarlak stillerini koruyacak.

Yenilikler, Tizen'e yeni temalar da getirecek. Bu yeni temalar dünya çapındaki ve Hindistan'daki moda renklerden ilham alacak. Firma, 2 boyutlu ve düz simgeleri içeren temanın geleceğini de doğruluyor. Yeni görünüm, tüm simgeleri ve görünüm düzenlerini daha modern hale getiriyor. Yapılan değişiklikler, eskiden etrafa dağılmış görünen tasarım öğelerini biraz daha ortaya doğru topluyor.

Yeni özelliklerden biri olan My Galaxy Stories, ekranı her üçüncü açışınızda değişen hoş duvar kağıtları sunacak. Bunun yanında kullanıcılar, yakında SIM'e bağlı uygulamalar için farklı profiller oluşturabilecek ve bunları tek cihazda yönetebilecekler. Diğer yeni özellikler arasında Tizen uygulamalarını Android üzerinden paylaşabilmek veya Tizen cihazlarından diğer Tizen cihazlarına paylaşabilmek var.

Bixby henüz Tizen'e gelmese de, sesli etkileşim özelliği işletim sistemine eklenecek ve Tizen, basit komutlarınızı hızla yerine getirebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Touchwiz belasından sonra aynı zihniyetin ürettiği bir işletim sistemi mi? Neden?

Sen de yorum yaz