Toshiba Canvio Connect II yanınızda

İhtiyaç duyduğunuz her şey dilediğiniz yerde yanınızda.

Toshiba Canvio Connect II yanınızda

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş., kullanıcıların doğrudan PC, tablet veya akıllı telefonlarından sabit sürücülerindeki dijital içeriklere uzaktan erişebilmelerine imkan veren taşınabilir harici sabit disk sürücü (HDD) Canvio Connect II modelini tanıttı.

Kullanıcılar 10 GB kapasiteli ücretsiz bulut depolama alanını kullanarak mobil cihaz üzerindeki görüntü, video ve müzik dosyalarına tek bir tuşa dokunarak erişebilecekler. İlave olarak, daha fazla kullanışlılık için Canvio Connect II şık ve hafif gövdesinin yanında kullanıcılara 2 TB'a kadar depolama erişimi veriyor. Beş farklı eğlenceli renkte sunulan Canvio Connect II, her duruma uygun bir görünüme sahip. 2015'in ortasından itibaren 3 TB seçeneği de mevcut olacak.

Her zamankinden daha fazla fotoğraf ve video çektiğimiz, ayrıca dijital medya koleksiyonlarına geçiş yaptığımız günümüzün dijital dünyasında dijital kütüphanelerimizi nerede saklayacağımıza karar vermek büyük önem kazanıyor. Canvio Connect II ile kullanıcılar 571,000 adete kadar dijital fotoğrafı, 526,000 adete kadar dijital müzik dosyasını veya 1,640 adete kadar indirilmiş dijital filmi tek bir yerde depolayabiliyor; dev koleksiyonları bile organize edip düzen içinde saklayabiliyorlar.

Canvio Connect II kullanıcılara, sabit disk sürücü üzerindeki dijital varlıklarından oluşan kütüphanelerine doğrudan akıllı telefonlarından veya tabletlerinden erişebilme imkanı veriyor. Buna ilave olarak, 10 GB ücretsiz bulut depolama hakkı tanındığından, kullanıcılar Canvio Connect II cihazlarını kolayca PC'ye ve Wi-Fi ağına bağlayarak diledikleri yerde kesintisiz erişimin keyfini çıkarabiliyorlar. Kullanım kolaylığı ve gönül rahatlığı için tasarlanan Canvio Connect II hızlı anında aktarım için 3.0 ve 2.0 USB ile uyumlu. Ayrıca, hem PC, hem Mac ile uyumlu cihaz Mac sistemleri için

NTFS sürücüye de sahip

NTI® Backup Now EZTM yazılımı ile kullanıcılar, diledikleri dosyaları veya tam sistem yedeklemesini Canvio Connect II üzerinde yedekleyebiliyorlar. Ayrıca, dahili darbe sensörü ve yükleme rampa teknolojisi ile dosyalar kaza sonucu çarpmalara karşı korunuyor; böylece kullanıcılar dosyalarının güven altında olduğunu ve diledikleri yerde erişmeye hazır olduğunu bilmenin rahatlığını yaşayabiliyorlar.

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada; "Akıllı telefonlarımız ve tabletlerimiz öylesine günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi ki, artık onları görüntü, video ve müzik kütüphanelerimize erişmek için kullanmak son derece önemli. Canvio Connect II ile fiziksel depolama cihazının güvenliğini ve bulut depolama platformunun esnekliğini bir arada sunarak müşterilerimizin dijital ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyoruz. Toshiba'da yenilikçi ürünleri geliştirmekten gurur duyduğumuz kadar insanlar için değer yaratmayı da önemsiyor ve son duyurduğumuz yeniliklerle bunu başardığımızı söylemekten dolayı da heyecan duyuyoruz." dedi.

Canvio Connect II taşınabilir HDD renk seçenekleri Beyaz, Saten Altın, Mavi, Siyah ve Kırmızı renkleri kapsıyor. 2015'in ortalarından itibaren 3 TB seçeneği de satışa sunulacak.

Canvio Connect II Özellikleri

Kapasite: 2.0 TB1 'a kadar
Arayüz: USB 3.0 (USB 2.0 uyumlu)
Aktarım Oranı: 5 Gb/s'ye kadar
Hız: 5,400 RPM
Ortalama Arama Süresi: 12ms
Ön ara bellek: 8MB
Boyut: 78 x 109 x 14 mm (500 GB, 1 TB); 78 x 109 x 19.5 mm (2 TB)
Ağırlık: 165 g (500 GB, 1 TB); 230 g (2 TB)

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bu ürünün çin malı alınır mı?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play