Toshiba'dan 1TB melez sabit disk

Toshiba, NAND flaş belleği ve yüksek hızlı sabit diski bir araya getiren melez diskini satışa sundu!

Toshiba 1TB'lık melez sabit diskini piyasaya sürdü

Toshiba, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara daha yüksek hızda okuma ve yazma performansı sağlayacak iki 2.5" Hibrit Sürücüyü piyasaya sunuyor. Yüksek kapasiteli sabit disk sürücüleri ile NAND flash belleği tek bir gövdede biraraya getiren yeni sürücüler, 1 terabyte (TB) ve 750 gigabyte (GB) kapasiteye sahip.

Yeni sürücüler—1TB MQ01ABD100H ve 750GB MQ01ABD075H—yüksek kapasite sunmak için sabit disklerden ve yüksek hızda veri işlemeyi sağlamak için 8GB NAND flash belleklerden yararlanıyor. Böylece, denk kapasiteli Toshiba sabit disk sürücülerinden yaklaşık üç kat daha hızlı okuma ve yazma sürelerine ulaşılıyor. Yeni Hibrit Sürücü, bilgisayarlarda uygulama başlatma süresini yaklaşık %40 azaltıyor.  2.5" biçim katsayısı ve yüksek kapasiteye sahip yeni sürücüler, taşınabilir ve masaüstü bilgisayarlar için alternatif yüksek performans seçenekleri olarak piyasada yer edinecekler.

İşlem sırasında veri, Hibrit Sürücünün üç bellek katmanından birine tahsis ediliyor: DRAM ara bellek, NAND flash bellek veya manyetik disk ortamı. Bu süreç, kullanıcının veri erişim şeklini dinamik biçimde öğrenerek veriyi buna uygun sırada depolayan özgün bir algoritma sayesinde geliştiriliyor. Yüksek hızda veri erişimi, sık erişilen verilerin NAND flash bellekte depolanması ile sağlanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

3 kat hız ile kastedilen nedir? 7200 rpm diskleri mi üçe katlıyor yoksa ssdleri mi 3 katlıyor ne kadar hızlı olabilir?

@22 Eki 2012 09:07 bilgisayarlarda uygulama başlatma süresini yaklaşık %40 azaltıyor. denilmiş

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play