Toshiba'dan yeni diskler geldi

Toshiba 4 TB ve 5 TB 3.5 inç SATA sabit disk sürücülerini sunar.

Toshiba'dan yeni diskler geldi

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. 5 TB'a kadar depolama kapasitesi sunan yeni dahili hard disk sürücülerinden oluşan MD Serisi'ni tanıttı. SATA arayüze sahip 3.5 inç sürücüler yalnızca çok hızlı olmakla kalmıyor, güç yönünden etkinlik sağlıyor ve hem ofis hem de ev kullanıma uygun şekilde son derece sessiz çalışıyorlar.

Daha fazla depolayın

Yeni MD Serisi SATA 3.5 inç dahili hard disk sürücüler ile belgelerinizi, görüntülerinizi ve verilerinizi kendi PC'nizde saklamak için 5 TB'a kadar dahili depolama katın. 4 TB ve 5 TB HDD kapasiteli her iki model de teknik ürünlerinden yüksek beklentileri olan kullanıcılara yönelik olarak geliştirildi. Örneğin, 7200 RPM tablası, 128 MB geçici bellek ve dahili Komut Sıralaması (Native Command Queuing) özellikleri ile çok daha hızlı çalışarak profesyonellere ve ev kullanıcılarına yardımcı oluyorlar. Bu özellikler bir arada çalışarak daha yüksek yükleme ve kaydetme hızı, daha düşük gecikme süresi ve çalışma esnasında sıralı kayıt komutlarını optimizasyonunu sağlıyor. MD Serisi modeller 6.0 Gb/s arayüz hızına sahip.

Güç-etkin performans

Hızına rağmen güç dostu bileşenleri enerji tüketimini ve ısı üretimini en az seviyede tutuyor. Bu yeni seri, akıllı rampa yükleme sistemi ve kullanıcının önemli verilerini koruma altına alan dahili darbe sensörü dahil olmak üzere Toshiba'nın en yeni teknolojisine sahip.

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada, "Bu hard disk sürücüler ile müşterilerimiz artırılmış hız ve depolama kapasitesi ile güven içinde bir performansın keyifini sürebiliyorlar. Aynı zamanda, Toshiba'nın hard disk sürücülerindeki 40 yılı aşan dünya çapında öncülüğü ve deneyiminden faydalanabiliyorlar." dedi.

Teknik Özellikler

Kapasite: 4 TB: PX3009E-1HP05 TB: PX3010E-1HQ0
SATA Arayüz Hızı: ~ 6.0 Gb/s
Hız: 7200 rpm
Hafıza Ön Bellek: 128 MB
Boyut: 147 (L) x 102 (W) x 26 (H) mm
Ağırlık: 720 gr.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Afrikada bazı ülkelerde, Kamboçya ve Türkiyede satılan nesli tükenmiş disk, HDD. Kullananlara kaç para ödüyorlar ?

Bence bunun yerine 1 tb lık ssd alın. Ssd daha hızlı bana 1 tb yeter zaten 5 tb fazla gelir. Fakat ucuz ve fazla hafıza isteyenler alabilir.

Bırakın bu eski sistem hdd leri ya. Ssd pazarını çoğaltın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir