TouchWiz'in tema desteği sızdı!

Samsung'un özel Android arayüzünün bir sonraki sürümündeki önemli bir yeniliği, internete sızdı!

TouchWiz'in tema desteği sızdı!

İtalyanca web sitesi hdblog.it'in yayınladığı görseller ve bilgiler, Samsung'un yeni TouchWiz arayüzünün tema seçeneği gibi ilginç yeniliklerle geleceğini gösteriyor.

Sitenin iddiasına göre Samsung'un Android'li telefonlarında kullanıldığı özel kullanıcı arayüzü TouchWiz'in yeni sürümünde daha çok kişiselleştirme seçeneği olacak. Kullanıcı, yeni TouchWiz'de arayüzün görünümünü değiştirme olanağına sahip olacak. Sızan ROM'a ait olduğu söylenen görüntülerde "Samsung Base", "Natural", "Artigianato", "Classico" ve "Dolce" başlıklarıyla listelenen beş farklı tema seçeneği var.

Temaların sadece arayüzdeki renkleri değil, simgeleri, arka planı ve sesleri de değiştireceği söyleniyor. Daha fazla bilgi ise şimdilik yok. Yeni TouchWiz'in Samsung'un Android 5.0 güncellemesiyle gelme ihtimali olabilir.

İran merkezli bir web sitesi ise Tema uygulamasını ve Natural temasını gösteren ekran görüntülerini yayınladı. Sonraki sayfamızda.

TouchWiz'in Natural temasından görüntü!

Kaynak: Toranji.ir

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Oley be! Androidlerimiz biraz daha yavaşladı!

Vay be. Artik iran dan mi kaynak alıyoruz?

htc ye benzetmek istemişler

Ne zaman gelir?

artık daha da yavaşlar

arkaplanı 1-2 uygulama ikonunu değiştirir, al sana tema anasını satayım

S5 tam bir fiyasko be...

Nokianin takoz Symbianli telefonlarinda bile vardi zaten bu özellik yeni birşey değil. Sanki yeni bir şey keşfetmiş gibi

Tema dendigine akliniza ne geliyor??

Bazı insanlara ne yapsalar beğendiremezler ama widgetsız ot gibi cihazlara (içindeki Samsung donanıma rağmen) bayılırlar. Tema olayı güzel bir adım, Android 5 alacak Samsung cihazları zaten kasmadığı için sorunda olmaz.( Android 2.3.6 yüklü s5830i kullanıcıları felan boşa heveslenmesinler.)

Samsung Galaxy S5 kullanıcısıyım. Bir hafta önce Android 5.0 güncellemesini yaptım ve sonuç hüsran. Olması gereken altarnatifli TouchWiz tema desteğini geçtim, varolan Touchwiz arayüzünü de çok kötü yapmışlar. Samsung telefonları diğer cihazlardan ayrı kılan TouchWiz arayüzü standart Andoide yaklaşmış bence. Özellikle koyu renk üzerine açık renk metin güzelliği sona ermiş. Bu görünüşün yanında Süper Amoled ekranların özelliği olan koyu renklerde daha az pil harcaması prensibiyle de ter düşen bir seçim olmuş. Şu an eski TouchWiz renklerini kullanabilmek için Android 4.4.2'ye dönmeye çalışıyorum. Çok kötü bir sistem olan Andoidin kötülüklerini örten TouchWiz arayüzünün de gelişecek yerde kötüleşmesi ve sızan haberdekinin aksine altarnatif sunmaması beni Android cihazlardan tamamen uzaklaştırır. Yorumda arkadaşımızın yazdığı gibi Symbian cihazlarda bile olan özellik bile Android'de ve TouchWiz'de lüks ise geriye gidiş var bence. Umarım eksiklerini görüyorlardır. Yüzbinlerce programcı çalıştıran Google ve Samsung bir Symbian etmiyor mu? Çok yazık.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir