TP-Link’in Yapay Zeka Odaklı Mesh WiFi Sistemi Deco X80 Satışa Sunuldu

TP-Link, yapay zeka destekli yeni Deco Mesh sistemini duyurdu. Deco X80, gelişmiş algoritmalar ve kendi kendine öğrenme yeteneği ile özelleştirilmiş bir WiFi ağı oluşturmaya imkan tanıyor.

TP-Link’in Yapay Zeka Odaklı Mesh WiFi Sistemi Satışta

Yapay zeka teknolojisi artık yaşamın her alanında. TP-Link de ağ çözümlerinde bu teknolojiden geri kalmayarak yeni Mesh WiFi çözümü olan Deco X80'i satışa çıkardı.

Yapay zeka odaklı bir mesh WiFi sistemi olan Deco X80, gelişmiş algoritmalarla ve kendi kendine öğrenme yeteneğiyle ihtiyaca yönelik ve her zaman iyi bağlantı sunan bir WiFi ağı oluşturmaya imkan sağlıyor. WiFi 6 teknolojisine sahip olan Deco X80, daha hızlı bağlantı, daha geniş kapsama alanı ve çok daha fazla cihaza destek veren bir mesh WiFi kurabiliyor.

Deco X80, çift bantlı ve toplamda 6000 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Aynı zamanda ‘akıllı bağlantı’ özelliğine sahip olan ürün, WiFi’a bağlanan cihazı en uygun ve verimli banda otomatik olarak yönlendiriyor. Cihazda, biri 2.5 Gigabit olmak üzere üç adet Gigabit bağlantı noktası bulunuyor.

Normal şartlar altında üç birimli bir Deco X80 yaklaşık 670 m2 WiFi kapsama alanına sahip. Deco Mesh sistemlerinin birbirleriyle uyumu sayesinde istendiğinde de farklı bir Deco modeli ekleyerek de ağ genişletilebiliyor. Ya da farklı Deco modeli ile mesh ağı kurmuş olan biri Deco X80’i bu ağa ekleyebiliyor.

200 cihaza kadar bağlantı desteği verebilen cihazın, 3 birimli paketi 12 bin 919 TL fiyat etiketiyle Türkiye’de satışa sunuldu.