TP-LINK'ten hem VDSL, hem ADSL router

TP-LINK'ten hem VDSL, hem ADSL router : Archer VR900

Hem VDSL, Hem ADSL

TP-LINK, her bağlantı tipini destekleyen ve çok hızlı yeni modem/router modelini satışa sundu. Archer VR900 model ürün, VDSL (fiber), ADSL, 3G/4G gibi her bağlantı tipinde kullanılabiliyor. Çift kanallı ve toplamda 1.9Gbps kablosuz hızlara ulaşabilen ürün ile her tür uygulamayı hızlı ve kesintisiz yapılabiliyor.

Bütünleşik bir DSL modem/router olan Archer VR900, VDSL, VDSL2, ADSL, ADSL2, ADSL2+ internet bağlantılarını destekliyor. Gigabit Ethernet WAN seçeneği sayesinde fiber geniş bant ya da kablo modem ile de kullanılan ürün, USB girişine takılan 3G ya da 4G modem ile de bağlantı desteği sunuyor. Bu çok yönlü bağlantı desteği sayesinde bağlantı tipi ve/veya operatör değiştirildiğinde modem/router değiştirmek zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Ultra Kablosuz Hız, Daha Geniş Kapsama Alanı

Bağlantı esnekliği ile kullanıcıya avantaj sağlayan Archer VR900, kapsama alanı, yüksek hızlı kablosuz bağlantı özellikleri ve tasarımı ile de dikkat çekiyor. VDSL standardında 100Mbps genişbant süper hıza sahip olan ürün, ayrıca 5Ghz kanalında 1300Mbps, 2.4GHz kanalında 600Mbps olmak üzere toplamda 1900Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Bu yüksek bağlantı hızları sayesinde HD video, çevrim-içi oyun başta olmak üzere hız gerektiren her tür uygulamayı gerçekleştirebiliyor.

Üzerindeki üç adet harici anteni ile ev ya da ofiste istikrarlı WiFi kapsama alanı sunan Archer VR900, ayarlanabilir güçlü antenleri sayesinde WiFi performansını artırıyor. Gelişmiş 'Beamforming' (hüzmeleme) teknolojisine sahip olan ürün, kablosuz aygıtları otomatik olarak algılayıp sinyal dağılımını alıcıların bulunduğu bölgelerde yoğunlaştırarak, üstün kablosuz performans sunuyor.

Teknolojik üstünlüklerini Broadcom 1GHz çift çekirdekli işlemci ile destekleyen Archer VR900, kolay kurulup kullanılabilen bir ürün. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı ise 250 USD + KDV.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

vdsl dsl türü fiber değil dolandırıcı ttnet yalanını kullanmayın!...

@subita Kırk yılda bir doğru bir şey dedin işte.

@subita VDSL (fiber) yazısına takılmamak lazım. Çünkü biraz aşağıda da şöyle bir cümle kullanılmış: "Gigabit Ethernet WAN seçeneği sayesinde FİBER geniş bant ya da kablo modem ile de kullanılan ürün ...."

Ben internet firmasında bile çalıştım daha önce , ve net söylüyorum , türkiyede fiber değil methro ethernet satılır fiber sadece dağıtıcıya gelir , bu modemde bildiğiniz adsl modem + router'dan ibret her routerla methroethernet çalışır zaten

Yorum-1: Öncelikle bu yazıyı yazarken bazı yanlış anlaşılmaları düzeltmek isterim. Amacım ürünü kötülemek değil, bilgi vermek. TP-Link kalitesini biliyoruz zaten. VDSL, ADSL'in bir üst versiyonu diyebiliriz. Kullanılan kablo belli bir yerden sonra yine bakır. Kapsama alanına gelince 2.4GHz her zaman 5GHz'den fazla kapsama alanı sunar. 5GHz kullanırsanız sadece cihazınız ile router arası ping/loss oranı düşer. Bahsi geçen hızlar yine cihazlarınız ile router arasında geçerli olacaktır.

Yorum-2: HD Video ve Online oyunlar için gereken hız size tahsis edilen internet hızından fazla olmayacaktır. Yani bu router 10Gbps hız'da desteklese ISS tarafından size verilen düşük hızlarla yine sorun yaşayacaksınız. Beamforming teknolojisi güzel bişey gibi duruyor. Ama bunu omni anteniyle nasıl yapıyor merak ediyorum. Biz ISS hizmetinde kullandığımız Ubiquiti ve MikroTik ile böyle bişey yapamıyoruz :) Gelelim fiyata. 250$ + KDV. Sonuç: Ne gerek var.

superonline ile hız 50 mbps kadar değil 50mbps deniyor... ttnet fiber diye dsl satıyor...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost