TP-Link'ten iki yeni yönlendirici

TP-LINK, WiFi bağlantı hızını artıran ve çok işlevli iki yeni yönlendiriciyi (router) satışa sundu.

İki yeni hızlı yönlendirici

TP-LINK, yönlendirici (router) ürün ailesine 300Mbps hıza sahip iki yeni modeli daha ekledi. TL-WR842N ve TL-WR843N model adlarına sahip olan ürünler, WiFi bağlantı hızını artırmanın yanı sıra pek çok işlevsel özellikle donatılmış. MIMO teknolojisine sahip olan TL-WR842N, sağladığı yüksek hız ile WiFi üzerinden kesintisiz HD video ya da online oyun keyfi sunuyor. Çok işlevli bir ürün olan yönlendirici, FTP sunucu olarak uzaktayken de ağa bağlı disklerdeki dosyalara ulaşmak için kullanılabiliyor. Misafir ağı, VPN tünel oluşturma gibi özelliklerle donatılmış olan yönlendirici, gömülü medya sunucusu sayesinde müzik, video ve fotoğrafların paylaşılmasını da sağlıyor.

TL-WR842N ile beş adede kadar sanal özel ağ (VPN) tünel oluşturulabiliyor. Çeşitli şifreleme ve doğrulama algoritmaları ile son derece güvenli VPN tünel oluşturan yönlendiricinin tavsiye edilen satış fiyatı 31 USD (KDV dahil) olarak açıklanıyor.

Kablolu interneti kablosuza dönüştüren çok işlevli yönlendirici: TL-WR843N

TP-LINK'in diğer yeni yönlendirici modeli olan TL-WR843N ise hem yönlendirici hem erişim noktası (Access point-AP) hem de istemci (cilient) özelliklerine sahip çok işlevli bir ürün. Servis sağlayıcının sadece kablolu olarak sağladığı internet erişimini kablosuza dönüştürmek için de kullanılabilen ürün, 300Mbps kablosuz hıza sahip.

WISP İstemci modu da olan ürün aynı zamanda ağı genişletmek için kesintisiz köprüleme yapabiliyor. TL-WR843N, tek bir kutuda birçok işlevi barındırıyor. (TL-WR843N'in pasif PoE (Power over Ethernet) desteği de bulunuyor. Bu sayede elektrik hattı ve/veya prizi olmayan yerlere de cihazı yerleştirmek mümkün oluyor. 30 metreye kadar Ethernet üzerinde enerji sağlayarak çalışabilen ürün, hem konumlandırmada esneklik sağlıyor, hem de elektrik hattı çekmek için ek maliyet getirmiyor.

WPS tuşuna basılarak son derece kolayca kurulan ürün ile hızlı, güvenli bir ağ oluşturuluyor; çok sayıda cihaz ağa kablolu ya da kablosuz bağlanabiliyor. TL-WR843N'in tavsiye edilen satış fiyatı ise 27,5 USD (KDV dahil).

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Gördüğüm en iyi ucuz router'ları ZyXel üretmektedir. Tavsiyem P-1302-T10D'dir. Küçük işler için iki tane aldım. Harika bir web arayüzü var ve de harika performans sergiliyor. TP-Link'ten ise, bir ucuz modem, bir de Print Server aldım. İkisinden de memnun kalmadım. Neyse ki Print Server'ı Windows 7'nin kendi yazıcı yazılımı ile değerlendirebildim. Ucuz TP-Link Router'ın ise, hem performansı, hem de web arayüzü vasat. TP-Link'in elektrik hattı üzerinden bağlantı sağlayan adaptörleri de vasat...

@cleverman İçindeki yazılımı inceleyemediğiniz router'ı almayınız! Ucuz TP-Link Router'ların web arayüzü vasat derken kastettiğim şey görselliği değildir, özellikleridir. ZyXel'ler hem özellik, hem de yazılım kalitesi ve performansı açısından gerçekten çok iyi ürünlerdir. ZyXel'ın en sevdiğim yanı alacağım bir ZyXel Router'ın içindeki yazılımı incelememi sağlayan bir web sitesinin olmasıdır. Diğer taraftan görsellik ise, bir yazılıma üretici firmanın gösterdiği itina ile doğru orantılıdır...

@cleverman Sıfır TP-Link Router, Printer Server'ın Wi-Fi desteğini bile sağlıklı olarak sağlayamamıştır. Üstelik de Print Server da TP-Link. Şu anda atıl vaziyette çekmecede durmaktadır. TP-Link Router'ı, parçalayıp bir deneyde kullanmayı düşündüğüm ama sonradan vazgeçtiğim eski bir bilgisayarla birlikte bilgisayara ihtiyacı olan bir çocuğa hediye etmeyi düşünüyorum. Merak etmeyin, Router'ın ADSL bağlantısı sağlamakla ilgili bir sıkıntısı yok!:)...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost