"Tüm Lumia'lar Windows 10'a yükseltilmeyecek"

Windows 10'un tüm Windows telefonlara gelmeyeceği ya da "eksik" geleceği ortaya çıktı!

Windows 10 hangi ceplere var?

Microsoft, Çarşamba günü düzenlediği etkinlikte Windows 10'un Lumia'lar üzerinde nasıl çalıştığını ilk defa gösterdi, işletim sisteminin önizleme sürümünün Şubat ayında geleceğinin sözünü verdi. Firma, tanıtımda Windows 10'un Windows Phone 8.x kullanan telefonlara geleceğini söylemişti. Şimdi ise bu açıklamanın detayları ortaya çıktı.

Microsoft'un Mobil Cihazlar Satış grubunun kurumsal başkan yardımcısı Chris Weber, yaptığı bir açıklamada Windows 10'un "bugünün Lumia cihazlarında iyi çalışacak biçimde tasarlandığını" söyledi, ancak ardından şunu da ekledi: "Her telefon Windows 10'a yükseltilmeyecek veya Windows 10'daki tüm özellikleri desteklemeyecek. Belirli özellikler ve deneyimler, daha gelişmiş, geleceğe yönelik donanıma ihtiyaç duyacak."

Weber, hedeflerinin Windows Phone 8 ve 8.1'le çalışan telefonların "büyük bölümünü" Windows 10 ekosistemine yükseltmeyi planladıklarını da söylüyor. Buradan bazı telefonların güncellemeyi alamayabileceği anlaşılıyor.

Microsoft, "Lumia satın almak için şu andan daha iyi bir zaman yok!" mesajını vermeye devam etse de Windows 10'un en iyi özelliklerini telefonunuzda tecrübe etmek istiyorsanız, biraz beklemenizde fayda var. Microsoft'un etkinlikte yeni "amiral gemisi Windows'lu cihazlar" üzerinde çalıştığını söylediğini de hatırlatalım.

Okuyucu Yorumları