Turkcell Superonline'da sabit hat ücreti yok!

Türkiye'de sabit numara taşıma uygulaması başlayalı 5 yıl oldu. Peki, sonuçlar nasıl?

Turkcell Superonline'da sabit hat ücreti yok

Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, sabit numara taşıma uygulamasını başlatan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yönetmeliğinin 5. yılında sabit numara taşıma rakamlarını açıkladı. Bu 5 yıllık sürede toplam 673 bin numara taşıma işlemi gerçekleşti.

Hızlı ve kaliteli interneti 1,9 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar ulaştıran,  müşterilerinin sabit telefon iletişimi ihtiyaçlarını da en uygun koşullarla karşılayan Turkcell Superonline, 2014 yılının ilk yarısında gerçekleştirilen sabit numara taşıma işlemlerinin yüzde 89,4'ünde tercih edilen operatör oldu. Bu dönemde, sabit hat ücreti ödemeden ses hizmetlerinden yararlanmak isteyen yaklaşık 96 bin kişi sabit telefon hizmetini Turkcell Superonline'dan almaya başladı.

"Sabit hat ücreti yok, üstün ses kalitesi var"

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, konuyla ilgili değerlendirmesinde, "Günümüzde iletişim hizmetleri gerek bireysel kullanıcılar gerekse kurumlar açısından bir bütün olarak değerlendiriliyor. Bugün fiber optik altyapımızla müşterilerimize hızlı ve kaliteli internetin farkını yaşatırken, ses hizmetlerini de ihtiyaçlarına tam karşılık gelen paketlerle sunuyoruz. Sabit hat ücreti olmaksızın yalnızca konuştukları dakikalar için para ödeyen müşterilerimiz, aynı zamanda kendi aralarında sınırsız konuşuyor. Fiber altyapımızın mümkün kıldığı evden konuşmada en üstün ses kalitesini sunan HD Ses gibi katma değerli ürünlerimizle müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. Önümüzdeki dönemde de güçlü altyapımızın üzerinde hayatı kolaylaştıran ürün ve hizmetlerle müşterilerimize en kaliteli deneyimi sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Kendi aralarında 53 milyon dakika bedava konuştular

Sabit numara taşıma işlemi ile Turkcell Superonline'a geçen müşteriler, Eylül 2009'dan bu yana toplam 600 milyon dakika konuştu. Bunun 53 milyon dakikasını, Turkcell Superonline müşterilerinin kendi aralarındaki ücretsiz konuşmaları oluştururken, 12,5 milyon dakika yurt dışıyla konuşma gerçekleştirildi. Sabit hat ücreti ödemekten vazgeçenlerin 5 yılda yaklaşık 13,5 milyon TL cebinde kaldı.

Geçtiğimiz 5 yılda en çok konuşan iller İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Mersin olarak sıralandı. Turkcell Superonline'dan en çok sabit numara taşıma talep eden iller sıralaması ise İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya şeklinde gerçekleşti.

Sabit numara taşıma işlemi gerçekleştirmek isteyenlerin tek yapmaları gereken Turkcell Superonline yetkili bayileri, www.superonline.net adresi ya da 0850 222 0 222 numaralı çağrı merkezi üzerinden başvurmak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

şu sömürgeci türk telekomdan kurtulamadık arkadaş bırakmıyorlar gidelim süper onlineya

@22 Eyl 2014 01:00 ikisi de aynı b... laciverti. bu konularda biraz acemisin galiba....

TTNET ölüyor.

Rek lam kokuyor

ben 1 yıldır kullanıyorum. ücret yok. fakat telefonu da kullanmıyorum. İnternet kapalı oldu mu sabit hat ta kapalı oluyor. Superonline bu uygulama ile TT ye TTNET'e tokat atmış oluyor.

hat ücreti yokta şu kulanmasanızda aylık 5 tl fatura eder madesi nedir.

Başarılar umarım ilerler ve TTnet e alternatif yeni ISP ve Telefon hizmet sağlayıcıları çıkar. Bundan 5-6 sene önce olduğu gibi, e-kolay, borusan vb birçok hizmet sağlayıcı olması dileğiyle.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir