Türkiye'yi temsil edecek adaylar aranıyor!

Türk Beyin Takımı, bu yarışmalarda ülkemizi temsil edecek adayları arıyor! Detaylar haberimizde...

Türkiye'yi temsil edecek zeki adaylar aranıyor!

Türkiye'de zeka oyunları kültürünün yaygınlaşması misyonunu üstlenen Türk Beyin Takımı, 12-19 Ekim 2013 tarihlerinde, Çin'in Pekin şehrinde düzenlenecek 22. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası ve 8. Dünya Sudoku Şampiyonası için, zeka oyunları konusunda kendine güven ve ülkemizi temsil etmek isteyen adayları seçmelere davet ediyor.

Türk Beyin Takımı seçmeleri, 18 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul'da düzenleniyor. Bu seçmelere yaş ve eğitim sınırlaması olmaksızın, zeka oyunlarına ilgi duyan herkes ücretsiz olarak katılabiliyor. Seçme sınavı farklı yaşlara göre; Yıldız Türk Beyin Takımı (14 yaş altı), Genç Türk Beyin Takımı (18 yaş altı), 2013 Türk Beyin Takımı ve 2013 Türk Sudoku Takımı olarak 4 farklı sıralama yapılacaktır. Takımların her biri 4'er kişiden oluşuyor. Seçmelere katılmak isteyen adayların, 13 Ağustos 2013 tarihine kadar, www.akiloyunlari.com internet sitesinden "TBT2013 Kayıt Formu" nu doldurarak ön kayıt yapmaları gerekiyor. Sonuçları 26 Ağustos 2013 tarihinde açıklanacak olan seçmeler için detaylı bilgiye www.akiloyunlari.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

dalga geçer gibi halaa çindeki yarışmayamı katılıyor millet...

@13 Tem 2013 00:04 Ha Çin, ha Amerika. Her ülkedeki yarışmaya katılacak kadar çok ekibimiz olsa... Sende o ekiplerden birinde olsan mesela... O kadar çok ekiple kendi yarışmamızı düzenlesek te, o ülkelerde bizim ülkemize yarışmak için gelseler... Ne güzel olurdu değil mi.. Ama olmaz, çünkü gerçekler farklı... Hazır tüketmek varken, üretmek niye... Benlik için çalışmak dururken, toplum için çalışmak niye...

@13 Tem 2013 02:58 Onu o zaman insanları tüketim toplumu yapmadan önce düşünecektiniz. Yaptınız şimdi de cezasını çekin.

ödül olarak ne kazanıldığı konusunda bilgi var mı ?

@13 Tem 2013 00:09 Ödül yoksa, niye birşeyler üreteyim he. Milletin, o telefon mu bu sistem mi diye tartışmaktan gözü dönmüş harbiden.

bizde burda hangi telefon iyi diye atisma yapalım

Türkiye'den çıkması zor. Daha çok ararlar. :D

Sony 1 numara :-P

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play