Twitter, Kamera İşlevini Kullanıma Açtı

Twitter, mobil uygulamaları için yepyeni bir işlevi kullanıma sunmaya başladı!

Twitter, Kamera İşlevini Kullanıma Açtı

Twitter, bir süredir test ettiği kamera işlevini Android ve iOS uygulamalarında kullanıma açmaya başladı. Yeni işlev, tweet'lere direkt olarak fotoğraf çekip veya video kaydedip eklemenize izin veriyor.

Güncellemeyi alan kullanıcılar, ana haber akışı ekranında sola sürüklediklerinde özel bir kamera ekranıyla karşılaşıyorlar. Buradan fotoğraf çekebiliyor, video kaydedebiliyor veya canlı yayın başlatabiliyorsunuz. Bunların üzerine metin, etiket veya konum eklemenize izin veriliyor. Bu yeni ekrandan paylaşım yaparken tweet, genişletilmiş bir fotoğraf veya bir küçük resimle gösteriliyor.

Daha önce kaydedilmiş medya dosyalarını şu an yüklemeniz mümkün değil, yani sadece uygulama içerisinde kaydettiklerinizi paylaşabiliyorsunuz. Bu kısıtlama, muhtemelen haberleri ve olayları canlı olarak paylaşmaya teşvik edecek.

İşlev henüz tüm Twitter kullanıcılarına ulaşmadı ancak firmanın tweet'ine göre "önümüzdeki birkaç günde herkese ulaşmış olacak".

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Kısaca hepsi aynı işlevleri vermeye başlayacak. Daha sonra da bir yerde bu iş patlayacak ve ancak o zaman değişim yaşanacak.

Sen de yorum yaz