Uber, Türkiye'de Bitti

Yaklaşık 6 yıldır Türkiye'de hizmet veren Uber, bitmeyen tartışma ve açıklamaların ardından, hizmetine son verdiğini duyurdu!

Uber için yolun sonu

Uzun zamandır büyük tartışmalara konu olan Uber, yaptığı duyuru ile Türkiye'deki UberXL faaliyetlerini durduğunu açıkladı. Şirket, sarı ve turkuaz taksi ürünlerini sunmaya devam edecek fakat artık UberXL hizmeti sunulmayacak.

Geçtiğimiz günlere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uber için "Korsan taksicilikten bir farkı yok. Bizim hükumetimizde yoktur; bitmiştir" açıklaması yapmıştı. Uber, UberXL hizmetini yaklaşık 6 yıldır, tartışmaların gölgesinde Türkiye'de sunmaya devam ediyordu.

Uber tarafından yapılan açıklama

"Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700'den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul'da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye'de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul'daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye'ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

ubere korsan diyenide gördük ya... korsanın ne olduğunu öğrenseler iyi olacak...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play