Ünlü aktör, yeni filmi Maymun Adam'ı "hayatında yaptığı en zorlu şey" olarak tanımladı

Ünlü İngiliz aktör Dev Patel, yönetmenlik koltuğuna oturduğu ilk filmi Maymun Adam'ın çekim sürecinin oldukça sancılı olduğunu açıkladı.

Ünlü aktör, yeni filmini "hayatında yaptığı en zorlu şey" olarak tanımladı

Maymun Adam'ın (Monkey Man) ilk fragmanı geçtiğimiz aylarda yayınlandığından bu yana tüm gözler Dev Patel'in ilk yönetmenlik denemesinin üzerine çevrilmiş durumda. Filmin, başlangıçta sadece Netflix için çekildiği düşünülürse, sinemalara geliyor olması bile büyük bir sürpriz. Ancak görünen o ki, filmin tüm ortaya çıkışı başlı başına bir destanmış.

Geçtiğimiz günlerde Patel, filmiyle ilgili soruları yanıtlamak üzere bir Reddit AMA etkinliği düzenleyerek filmi açıkça hayatında yaptığı en zorlu şey olarak nitelendirdi. Hindistan'da prodüksiyonun başlamasından hemen önce COVID salgını patlak verdi, hem orijinal prodüksiyon tasarımcısı hem de görüntü yönetmeni işi bıraktı ve filmin finansörüne ana çekimlerden önce filmi durdurmaması için yalvarmaları gerekti. Ve olaylar böyle başladı.

Patel, Maymun Adam filminin çekim mekanlarının kaybedilmesinden ekipmanların bozulmasına kadar, "mutlak keyif ve tam bir kaosla geçen yorucu bir dokuz ay" geçirdiğini söylüyor. Filmin çekim süreci oldukça sancılıydı. Bu süreçte bazı geçici çözümler de üretildi; sahneler telefonla ya da GoPro'larla çekildi veya bir vincin kırılmasından sonra kamera donanımı oluşturmak için ip kullanıldı. Masaların kırıldığı sahneleri çektikten sonra, ekip hemen tüm kırık tahtaları topluyor ve masaları tekrar birbirine yapıştırıyordu. Patel bunu "her engel bize yeni şeyler yapma fırsatı sundu" diyerek ifade ediyor.

Başka bir röportajda Patel, Maymun Adam'ın dövüş sahnelerindeki yaklaşımı hakkında açıklamalarda bulundu. Kendisine sorulduğunda, senaryoda her dövüşün ritminin "çok ayrıntılı" olduğunu ve bu ayrıntıları "acımasız bir vahşetle" ekrana getirdiklerini söyledi. Bunu da filmografisinde Man of Tai Chi, Ganapath ve Bang Bang gibi yapımlar bulunan dublör Brahim Achabbakhe'nin dövüş koreografisine bağlıyor. Patel'in Kid'inin "köşeye sıkıştırılmış bir hayvan gibi" olduğunu, bu nedenle dövüşlerin "bir ölüm kalım durumunda gerçekten nasıl olacağını gösteren bir çaresizlik duygusuna ihtiyaç duyduğunu" açıkladı.

Maymun Adam filminin planlanan vizyon tarihi şu an için 5 Nisan olarak belirlenmiş durumda.