Ünlülerin erotik-resimlerini webde yayımladı

Ünlülerin erotik resimlerini bulup bunları webde ifşa eden blog yazarı yakalandı...

Ünlülerin erotik-resimlerini webde yayımladı
Chen: Webde erotik resimler.

Huang Wei-lun, Hong Konglu aktör Edison Chen ve kız arkadaşlarının erotik resimlerini internette buldu. 24 yaşındaki Tayvanlı genç bu resimleri blogunda gösterdi. Dün ise bu sebeple gözaltına alındı.

Eğer Wei-lun yargılanırsa onu iki senelik hapis ve yaklaşık 650 Euro'luk para cezası bekliyor.

Resimlerde Chen en az yedi ünlü ile beraber görünüyor - bunların arasında Aktrice Cecilia ve şarkıcı Gillian Chung var. Aktör, laptopunu tamir için servise getirdiğinde resimler sabit diskten kopyalanmış oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Laptopunu tamir için götürüyorsun ya da masaüstü bilgisayarını,adamlar ,girilmeyecek(yani özel )alana giriyorlar ya da girilmemesini özellikle istiyorsun ama dinlemiyorlar veya tamiir sırasında bir şekilde giriyorlar,bu durumda adam zengin ise veya ünlü ise veya başka durumlar varsa,alsana şantaj,para isteme,tehdit veya gizlice internete verip,maddi manevi kazanç elde etme,bence bu kişiye veya kişilere verilecek ceza,önce tamirciden başlamalı,izinsiz alıp dağıtım yaptığı için.

ozaman sende servise göndermeden önce bilgilerini cd ye falan yedekle pc den sil. ozaman servis teknisyenleri giremez senin içinde rahat eder. sen işi bilmiyosan adamlae ne yapsın

adamı şeytan dürtmüş bu arada servis diye mahalle arsına götürdüyse biz ne yapak

bir hdd ye bir bilgi yazılmışsa onu tamamen yok etmenin tek yolu disk yüzeylerini tamamen tahrip etmektir. Yazılımsal olarak bilgiyi yok etmek mümkün değil. Hiçbir zaman çok özel bilgileriniz olan hdd leri biçimlendirmeye silmeye vs. güvenerek ne başkasına nede tamir vs. yaan yerlere vermeyin. Normal silmede ve hızlı biçimlendirmede bilgiler olduğu gibi kalır sadece yok sayılır, orada olduğu unutulur. tam biçimlendirmede ise her bit veri silinir yalnız bu silinme oradan alıp yerini temizleme şeklinde değilde üzerini taxirleme gibidir. Yani veri yine oradadır. Diskteki asıl silinmeler verilerin üzerine yeni veriler yazıldıkça gerçekleşir oda silinme değil eski verilerin bozulmasıdır. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için hdd veri yazma ve okuma sistemleri hakkında biraz araştırma yapmak yeterli olacaktır.

Bence iki disk kullanılmalı, birincisi sabit sistem diski olmalı diğeri ise çıkartılabilir harici disk olmalı. Özel veriler çıkartılabilir diskte olduğu sürece tehlike kısmende olsa ortadan kalkar sanırım, tabi sağa sola vermediğiniz sürece. Birde neden erotik resim çekme ve saklama gereği duymuş bu insanlar, orası tuaf doğrusu.

ne güzelmiş burası ya tüm emeği gecenlere tsk ederim

@khramn F-disk Yap Bakalım Geriye Bişe Kalıyormu...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play