USB bellekte yeni devrim!

Fiziksel bağlantı kurmadan, kablosuz olarak veri aktarımını sağlayan ilk USB bellek ile tanışın!

USB bellekte yeni devrim!

Sandisk, CES 2014'te, yepyeni bir ürün tanıttı. Sandisk Connect ismindeki ürün, artık flash disklerin bilgisayarların USB portuna fiziksel olarak bağlanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Tabi bu arada USB bağlantı seçeneğini de çöpe atmıyor. USB aracılığıyla hem veri aktarımı yapılabiliyor; hem de cihaz şarj oluyor.

Neredeyse bir anahtarlık kadar küçük olan cihaz içindeki SD kartın üzerine depolama yapıyor ancak asıl ilginç yanı, 8 cihazın bağlanmasına izin veren bir Wi-Fi ağı kuruyor olması. Bu sayede, dosyalar PC'lerden veya mobil cihazlardan, fiziksel bağlantı gerektirmeksizin, Wi-Fi üzerinden flash diske transfer edilebiliyor.

64 GB depolama kapasitesi olan cihaz aynı zamanda depolama kapasitesi dolan mobil cihazların verilerini yedeklemek için de hızlı çözümler sunuyor.

SD kartların şu andaki limiti 64 GB olduğu için cihazın 64 GB'llık bir versiyonu bulunuyor ama Sandisk yakında 128 GB'lık bir versiyon üretmek için de çalıştıklarının altını çiziyor.

Cihaz Amazon'da 100 dolar fiyatla satışa çıktı. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hakikaten güzel bir iş çıkarmışa benziyorlar.

İçindeki yüksek çözünürlüklü bir filmi oynatabilecekmiyiz peki? yazma ve okuma hızı kaçtır nedir ?

aktarım hızı usb gibi mi olur daha hızlı mı

çok yavaş olma ihtimali var. hele ki birden fazla bağlantı yapıldığı anda

Microsoft kampüsünde kablosuz ramlerin bir kaç prototip yapılmış. sadece okuyucunun üzerine bırakarak kullanılabiliyor. Ancak benim görüşüm bu tarz ürünlerin stabil sürümlerinin piyasa çıkması en az bir 20 yılı alır. ayrıca orda aldığımız derslerde bize NASA'da 250 gb/sn kablosuz veri alışverişi yapabilinen araçlar geliştirildiği anlatılmıştı.

Ben konuya farklı bir konudan bakacağım. Bilgi hırsızlığının önünü açacak bir cihaz olur. Ortamdaki var olan bir bilgisayardan herkesin gözü önünde istediğiniz bilgiyi aktarım yapabilirsiniz. Tehlikeli..

Peki bu ürünün wi-fi ağı oluşturmak için kullandığı güç kaynağı nedir ? Yani wi-fi sinyalleriyle içinde bulunan kapasitörleri şarj edip daha sonra ağ kurmak için bu enerjiyi mi kullanıyor ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir