uTorrent'ten "reklamsız" ve ücretli üyelik!

Torrent indirirken görünen reklamlardan sıkılıanlar, artık para ödemek zorunda!

  • Cenk Atlı
uTorrent'ten "reklamsız" ve ücretli üyelik!

Popüler BitTorrent paylaşım programlarından uTorrent yakın bir zamanda paralı reklamlar yayınlanmaya başlamıştı. Fakat yüzlerce film ve müzik dosyasını ücretsiz indiren korsanların bu reklamlara maruz kalmaktan, içeriklere para vermek kadar nefret ettikleri görüldü. BitTorrent de bu durumu fırsat bilerek kullanıcılara yılda 5 dolar karşılığında "reklamsız" özel üyelik paketleri sunmaya başladı.

Söz konusu miktar ilk bakışta çok ciddi bir ücret gibi gelmeyebilir. Fakat uTorrent'in sahip olduğu aktif kullanıcı sayısının 150 milyonu aştığını düşünürsek, bunların küçük bir kısmı bile bu üyeliğe geçtiğinde oldukça iyi bir gelir söz konusu olabilir.

Bu yeni düzenlemeyle birlikte uTorrent üç ayrı versiyonla geliyor: "Reklamlı" ve ücresiz bir uygulama, yeni 5 dolarlık reklamsız versiyon ve yılda 20 dolar karşılığında virüs koruması, teknik destek ve anlık oynatma gibi özellikler sunan uTorrent Pro. Diğer yandan ücretsiz versiyonda da aslında reklamları kaldırmanın bir taktiğinin olduğu bilinse de, yeni düzenlemeyle uTorrent'in bu açığı kapatmış olabileceğini tahmin ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Tixati, ücretsiz ve reklamsız iş görür incelemenizi öneririm. Tabi bu bir uTorrent reklamı değilse bu yorum burada kalacaktır. :)

eski utorrent sürümünü kullanıp (bittorrent tarafından satın alınmadan önceki) sorunu kökten çözebilirsiniz... ille de utorrent kullanmaya da gerek yok bir sürü alternatifi var.

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.durum bu

Qbittorrent sağolsun. Öyle bi derdimiz yok. Açık kaynak kodlu, hayrına yapılmış bir torrent istemcisi. Kullanın, kullandırın...

@15 Şubat 2016 07:48 Sayende harika bir yazılım ile tanıştım. uTorrent'in kokuşmuş reklamları ve hantallığı çok baymıştı. qBittorrent hakkaten çok iyi!

Bizim millet korsan içerik indirmek için bununda korsanını indirir. Neyse ki ben hırsız değilim. Çalanda, göz yumanda bizden değildir!

@15 Şubat 2016 08:34 vay be abi senin gibi düşünenler kaldimi bu dünyada sende benim kafadansin bende internetten bir şey indirmem.yapilan emek calinmis oluyor.adam sanki kendi albümü üretmiş gibi birde emege saygi yorum yaz diyorlarya iffit oluyorum onlara.

@15 Şubat 2016 15:03 Aynen birader o "emeğe saygı" yazan önce kendisi saygı gösterse ne güzel olacak:) Adam (ç)alıyor sonrada emeğe saygı diyor:)

Bu özellik aylar önce de vardı. Kenarda uTorrent Pro ya geçin diye uyarı çıkıyordu.

işini bilen zaten reklamsız kullanıyordur. para verecek olanlar ya destek için verir ya da torrent sisteminin nasıl işlediğini bilmiyordur.

İnternette biraz araştırma yaparsanız uTorrent'i reklamsız kullanabilirsiniz.Birkaç komutu devre dışı bırakırsanız reklamsız hale geliyor.

@15 Şubat 2016 10:38 Bu bahsettiğiniz eski sürümleri için geçerli. Son çıkmış 2-3 versiyonda işe yaramıyor. Anlık olarak reklamlar gitse de, yeniden açtığınızde reklamlar yine çıkıyor.

Bana lazım değil, air 5650 kullanıyorum, PC açık bile kalmıyor. Bu devirde halen bu uygulamayı kullanan mı var.

Para vermesin kimse! Ben de nefret ederim reklamlardan fakat baktığınız zaman uTorrent'i açıp, sürekli üzerinde çalışmıyorsunuz. Torrent'i ekle ve simge durumuna küçült... İstediği kadar reklam oynatsın kendi içinde, bize ne?

@Emre G Neden izlemiyorsun? Adamlar babasının hayrına yapmamış reklam yayınlıyor sende kullanıyorsan birazcık baksan hatta tıklasan ne zarar gelir? Herşeyin kurnazlığını arayacağımıza birazda destek olalım ne çıkar? Reklam engelleyerek sitelerin nasıl büyük zarara uğratıldığı göz önünde bulundurulursa ne kadar bencil bir varlık olduğumuz ortaya çıkar. Youtube'da 5 saniyelik reklama bile tahammül edemeyen bir şeyiz(neyiz cidden bencil olmak dışında).

uTorrent 3.2.0.27568 kullanıyorum. (eski versiyon) Reklam indirmiyor. Herhangi bir eksiği de yok. 10 numara. Özünde para kazanmak için reklam indirmelerine karşı değişim ancak genelde bunu fütursuzca yaptıklarından reklam diye zararlı indirmelerinden çekiniyorum ki çeşitli başka yazılımlarda başıma geldi. Eset sağolsun kesiyor bunu da. O yüzden eski uTorrent en güzeli, en güvenlisi

öyle bi yazmışsınızki torrent kullanmanın tek yolu utorrent sanki.

Peki parayla üye olduk diyelim. Korsan içerik sağlayan bir sistem olduğu için bu paraların peşine telif haklarından dolayı kimse düşmeyecek mi? Ya da telif hakkı sahipleri bunlara göz mü yumuyor anlamadım.

qTorrent programı var hem reklamsız hem ücretsiz hemde en iyisi daha ne istiyorsunuz da kullanmıyorsunuz

Eski sürüm olan 1.6 sürümünü neredeyse 7-8 yıldır kullanıyorum. Hem de sorunsuz.

Reklamla birlikte zararlı yazılımlar için muhtemel giriş kapısı açmadıkça çok fazla bir şey değişeceğini sanmam. Tabi reklam göstermek için yapılan fazladan veri kullanımı 3 - 5 resim boyutundan fazla artmadığı sürece ! E 3 - 5 resim kadar bir reklamı görmekten bile rahatsız olanlarda artık bir zahmet alıverir ücretli üyeliği. O reklamların gelirleri de zaten yazılımların geliştirilmesine kullanılmıyor mu ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost