Uzaydan Dönüş Hakkında İlginç Benzetme: "Bir Sürü Araba Kazası Gibiydi"

Emekli bir NASA astronotu olan ve Dünya'ya dönüşünün videosunu yayınlayan Jack Fischer, uzaydan Dünya'ya dönüşün "ardı ardına yaşanan bir sürü araba kazası" kadar sert olduğunu söylüyor.

Uzaydan dönüş oldukça zor

Şimdi emekli bir NASA astronotu olan Jack Fischer, dört yıl önce Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan bir Rus Soyuz uzay aracıyla Dünya'ya geri dönmüştü. Fischer, Twitter'da deneyimlerini anlatıyor ve aslında bir astronotun hayatının ne kadar zor olduğunu gösteriyor.  

Bir hafta önce yayınladığı ve hemen aşağıda görebileceğiniz videoda Fischer, NASA astronotu Peggy Whitson ve Roscosmos kozmonotu Fyodor Yurchikhin 2017'de Dünya'ya dönüş yaptıkları Soyuz uzay aracının koltuklarında görülüyor. Üç dakika boyunca süren iniş sırasında astronotların ne kadar zorlandığı ve rahatsız olduğu videoda açıkça görülüyor.

Fischer Twitter'da, "Bazı astronotlar Dünya'ya dönüşün arka arkaya bir sürü araba kazası yaşamak gibi olduğunu söylüyor. Ben de onlara katılıyorum" diye yazdı. Uzayda yerçekimsiz ortamda huzurla süzülen astronotları görmeye alışkınız, ancak Dünya'ya dönüş sırasında yaşananlar, gerçekten korkutucu görünüyor...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz