Verbatim yeni Blu-ray diskini tanıttı!

Verbatim, 1000 kez yazılabilien 50GB'lık Blu-Ray disklerini tanıttı! İşte yeni diskin özellikleri...

Verbatim yeni Blu-ray diskini tanıttı!

Verbatim, kişisel fotoğraflar ve videolardan ofis belgelerine kadar dosyaların güvenilir ve emniyetli bir biçimde kısa süreli yedeklenmesini garantileyen ve bir DVD-R'dan 10 kat fazla kapasite sunan yeni Blu-ray disk BD-RE DL 50GB 2X ile bu ihtiyacı karşılıyor. Verbatim'in kanıtlanmış SERL Teknolojisi sayesinde kalite kaybı olmadan 1000 kereye kadar yeniden yazılabilir ve Sert Kaplamalı koruyucu tabakasıyla iyi bir kayıttan çalma performansı sunuyor.

Verbatim'in Hardt Coat teknolojisi (çizilmeye karşı özel koruma tabakası) diski çizik, parmak izi ya da toza karşı koruyor, böylece kayıt veya çalma esnasındaki sorunları önlemeye yardımcı oluyor. Verbatim EUMEA Optik Pazarlama Müdürü Torsten Leye, " Ana şirketimiz Mitsubishi Kagaku Media tarafından geliştirilen sert kaplama koruyucu tabaka ve kayıt teknolojileri sayesinde, tüketiciler en kaliteli depolama ortamına sahip olduklarından emin olabilirler" diyor.

50GB kapasiteli yeni Verbatim Blu-ray yeniden yazılabilir disk mevcut Blu-ray sürücüleri ile uyumlu ve (Blu-ray Disc Alliance) Blu-ray Disk İttifakı şartnamelerine uyuyor. Tüm Verbatim CD, DVD ve Blu-ray medya gibi diskleri bir ömür boyu garanti ile destekleniyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Olağanüstü süper yapmış adamlar bravo tebrik ederim.

Blu-ray yazıcı oynatıcı olmadıktan sonra neye yarar.

paradan haber wer =)

harddisk e göre ne avantajı var acaba?

kim demişse yalan soluyor belki 1000 kere yazılabilir ama sanmıyorum çiziksiz ve tossuz bir şekilde senelerce saklanıp verilerin daha güvenli koruncağının garantisini veremezler ben mesela 1 cd-dvd yazdırıyorum yemin ediyorum size 1 kere yazdırıyorum ondan sonra ambalajlıyorum verimi kenara koyuyor saklıyorum ama aylar sonra bilgisayarıma taktığımda okumuyor üstü toz çizik ya hiç kullanmamısım birde kullansam neler olcak siz düşünün bu belki sizlerde yasıyorsunuzdur ama bence cd veri kopyalayacama evime N.A.S(Network Attached Storage) alırım daha iyi en azından daha güvenli ve daha yülsek kapasiteli yedeklerim olur hem içlerinde hd(Hard Drive) bozulsada yenısını aldıgım zaman verım kaybolmuyor(reid yapanlar bilir) hemde senelerce kullanırım bana daha mantıklı geliyor

Acaba tek katmanda mı 50 GB?

Vay be teknolojiye bak. 4 tane bd disk benim hard diskime eş değer :d

iyide 2x dediği sanırım yazma hızı, heralde bu hızlada 50GB'ı bi ayda falan yazar :D

Dexter_Morgan o kullandığın senin CD,Blu-Ray diski hiç elini aldın mı acaba.DVD'ler bana göre biraz daha CD'lere göre zor çiziliyor.PS3 oyunlarını tak çıkar tak çıkar hiç çizildiğini görmedim.

Siz onu bunu bırakında fiyatı ne kadar ??

verbatim bu, boncuk değil..

Dexter_Morgan o kullandığın senin CD,Blu-Ray diski hiç eline aldın mı acaba.DVD'ler bana göre biraz daha CD'lere göre zor çiziliyor.PS3 oyunlarını tak çıkar tak çıkar hiç çizildiğini görmedim.
..........................................................................................................
Ps3 bendede,Bluray filmler var gel sana göstereyim üstünde ki çizikleri tozları ondan sonra karar ver bakalım nasıl birşeymiş sen gider bluray disk lerine verini yazdırırsın bende giderim n.a.s yazdırırım aradki fark cok var hız farkı guvenlik farkı kullanım kolaylığı

İyi güzelde Blu-Ray writer'lar dünyanın parası 400liradan aşağı düşmüyo geçen gün 125liraya 1.5tb sabit disk aldım bluray writer'a o kadar para verceğime tabi sadece RW almaklada bitmiyor boş BR'lerde pahallı o kadar paraya kaç tb hdd alınır çoğu kişide benim gibi düşündüğüm için hdd'lere yöneliyor. BR.RW'lar 150lira'nın altına düşmediği be boş BR ucuzlamadığı sürüce BR yaygınlaşmaz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir