Vista SP1: Final sürüm 18 Martta geliyor

Windows Vista SP1 son kullanıcıya 18 Marttan itibaren dağıtılmaya başlanacak...

  • Halil Mollaoğlu
Vista SP1: Final sürüm 18 Martta geliyor
Windows Vista: Service Pack 1'e giden uzun yol.

Techarp.com sitesinin bildirdiğine göre Vista Service Pack 1 18 Martta yayımlanacak. Son kullanıcılar bu tarihte SP1'i Microsoft'tan indirebilecekler. Otomatik güncelleştirmeler üzerinden dağıtım ise 18 Nisanda başlayacak.

Geçen haftalarda Microsoft SP1'in nihai sürümünü donanım üreticilerine, firma müşterilerine ve MSDN abonelerine dağıtmıştı.

Fakat bir kayıt defteri değişikliği ile her Vista kullanıcısı Service Pack 1'i indirebiliyor. Gerekli anlatıma buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Vista yamasını geri çekiyor
Geçen hafta Microsoft, Service Pack 1'e hazırlık amaçlı iki adet yama yayımlamıştı. Birçok problemden sonra MS yamaları geri çekilmek zorunda kaldı.

KB937287 ismindeki yamanın kurulumundan sonra kullanıcılar bilgisayarlarının sürekli olarak yeniden başlatıldığından şikâyet ettiler. Bazı şartlar altında Windows güncelleştirmenin düzgün biçimde kurulmadığını düşünerek sürekli yeniden başlatma talep ediyordu.

Microsoft'un da bildirdiğine göre bu yama problemler çözülene dek otomatik olarak dağıtılmayacak. Bu tip bir sorunla karşılaşmış kullanıcılar ise Sistem Geri Yükleme ile yamanın kurulumundan önceki bir ana geri yükleme yapabilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

mayısla hazirana kalmasın da.. gına geldi artık ertelendi haberini okumaktan...

Dört gözle bekliyoz :D

Windows = Çile

Adamların ne yaptıkları belli değil :S O kadar para öde ondan sonra bozuk yama yolladık geri yükleme yapın.Oldu başka ? Madem o kadar para alıyorsunuz.Hizmet de vereceksiniz.Bu yamaları yayınlamadan önce uzun süre test edilmesi gerekir.Saçmalık

bekle bekle nereye kadar döndüm xp ye tekrar

aşktan adam misali...

nihai sürümünü donanım üreticilerine, firma müşterilerine ve MSDN abonelerine dağıtmıştı. nihai lafı yani final kodun bu olmadığı manasına geliyo verdiğiniz registerla betayımı indiriyoruz ozaman ????

nihai sürümünü donanım üreticilerine, firma müşterilerine ve MSDN abonelerine dağıtmıştı. nihai lafı yani final kodun bu olmadığı manasına geliyo verdiğiniz registerla betayımı indiriyoruz ozaman ????

Evet birkaç denemeden sonra bende sorunsuz kurmayı başardım. KB937287 nolu(sp1 yükleyici) yama bahsedildiği gibi sorunlara sebeb olmakta fakat biraz dikkatle üstesinden geliniyor. Benim karşılaştığım restartlar değilde çalışmayan bozulan servislerdi.Fakat sorunun kaynağının sp1 kurulumu yaparken açık bırakılan extra programlar ve extra donanımlar olduğunu farkettim. 3. denenmede tüm extra donanımları kaldırıp yazılımları devre dışı bıraktıktan sonra sorunsuz kurdum ve kullanmaktayım. Sp1 rin getirdiği kararlılık ve performansı gördükten sonra herkese biran önce kurmalarını tavsiye ediyorum.

Küçük bir ayrıntı ; Konuda bahsedilen regedit değişikliği ile indirilebilen sp1 sürümü oem üğreticilere gönderilen final sürüm. Bu sürümde sp1 in oem pc ler için olmasından dolayı mevcut oem craklar çalışmaktadır. Yüksek olasılıkla 18 martta yaynlanacak sürümde bu açık kapatılmış olacak ve ne yazık ki korsan vista kullanıcıları sp1 i kurduklarında korsan windows uyarıları ile başbaşa kalacaklar. Bu nedenle bu tür kullanıcıların verilen reghack yöntemini uygulayarak sp1 in bu sürümünü hemen indirmelerini tavsiye ederim

çıksada indirsek artık, bekliyoruz sabırsızlıkla....

Sanki yeni bir işletim sistemi çıkacak ammada kastı bunlar..yok Şubatta yok martta ohoo.....

hani nerde 18 mart oldu? ayrıca bugununu tarihimiz açısından ne kadar önemli bi gün olduğunu da unutmayalım bu vatan için canlarını ortaya koyan atalarımızı analım

vista yı yavaşlatan WinFS onun yüzünden 2 defa vista çekirdeği yazıldı ama ne oldu winFS gelmedi.Microsoft bile vistayı hızlandıramaz.ama şaşırılacak bi durum var vista bu kadar yavaşken aynı çekirdeğe sahip windows 7 nasıl bu kadar hızlı oluyor.aklıma gelen tek cevap vistada hız sınırlandırması var.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play