Vista SP1: Final sürüm 18 Martta geliyor

Windows Vista SP1 son kullanıcıya 18 Marttan itibaren dağıtılmaya başlanacak...

Vista SP1, 18 Martta

Techarp.com sitesinin bildirdiğine göre Vista Service Pack 1 18 Martta yayımlanacak. Son kullanıcılar bu tarihte SP1'i Microsoft'tan indirebilecekler. Otomatik güncelleştirmeler üzerinden dağıtım ise 18 Nisanda başlayacak.

Geçen haftalarda Microsoft SP1'in nihai sürümünü donanım üreticilerine, firma müşterilerine ve MSDN abonelerine dağıtmıştı.

Fakat bir kayıt defteri değişikliği ile her Vista kullanıcısı Service Pack 1'i indirebiliyor. Gerekli anlatıma buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Vista yamasını geri çekiyor
Geçen hafta Microsoft, Service Pack 1'e hazırlık amaçlı iki adet yama yayımlamıştı. Birçok problemden sonra MS yamaları geri çekilmek zorunda kaldı.

KB937287 ismindeki yamanın kurulumundan sonra kullanıcılar bilgisayarlarının sürekli olarak yeniden başlatıldığından şikâyet ettiler. Bazı şartlar altında Windows güncelleştirmenin düzgün biçimde kurulmadığını düşünerek sürekli yeniden başlatma talep ediyordu.

Microsoft'un da bildirdiğine göre bu yama problemler çözülene dek otomatik olarak dağıtılmayacak. Bu tip bir sorunla karşılaşmış kullanıcılar ise Sistem Geri Yükleme ile yamanın kurulumundan önceki bir ana geri yükleme yapabilirler.

Okuyucu Yorumları