Vivo, yeni üst seviye telefonu X200 Pro için hazırlanıyor

Vivo, üst seviye telefonlar sunduğu X serisine yepyeni bir model daha eklemeye hazırlanıyor: Vivo X200 Pro'nun tüm özellikleri sızdı!

Vivo, yeni üst seviye telefonu X200 Pro için hazırlanıyor

Vivo’nun üst seviye X serisi çok yakında yeni bir üye daha kazanacak. Heyecanla beklenen Vivo X200 Pro’nun, MediaTek’in yeni nesil üst seviye çip setiyle çalışması beklenirken, en son sızıntıda ekranı, kamerası ve pili hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı.

Son sızıntılara göre Vivo X200 Pro, 1,5K çözünürlüklü bir ekrana ve ekran içi ultrasonik parmak izi sensörüne sahip olacak. Ayrıca Vivo X200 Pro’nun Vivo X200 modeliyle birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Weibo’daki önemli Çinli sızıntı kaynaklarından Digital Chat Station, Vivo X200 Pro’nun 1,5K çözünürlüklü hafif kavisli bir ekrana ve dar çerçevelere sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca sızıntı kaynağı, ekranın büyük ihtimalle 6,7 veya 6,8 inç boyutunda olacağını da yorum kısmında açıklamasına ekledi.

Vivo X200 Pro, kimlik doğrulama için tek noktalı ultrasonik ekran içi parmak izi sensörüne de sahip olacak gibi gözüküyor. Yeni bir silikon pil konfigürasyonu, muhtemelen 6.000 mAh boyutunda bir bataryaya sahip olmasını sağlayacak. Periskop lens de dahil olmak üzere yeni bir üçlü kamera düzenini barındıracağı da söyleniyor. Ayrıca sızıntı kaynağı, yakında çıkacak Vivo X serisi telefonun MediaTek Dimensity 9400 çip setiyle çalışacağını da yineledi.

Son sızıntı, Vivo X200 Pro’nun Vivo X100 Pro’ya göre önemli iyileştirmeler getireceğini gösteriyor. Vivo X100 Pro, MediaTek’in Dimensity 9300 SoC’siyle çalışıyordu ve suya ve toza dayanıklılık için IP68 dereceli bir yapıya sahipti. 50 megapiksel Sony IMX989 1 inç tipi sensör tarafından yönetilen Zeiss markalı üçlü arka kamera düzenini barındırıyordu. Telefon, Vivo’nun şirket görüntüleme çipini kullanıyor ve 120 Hz’e kadar yenileme hızına ulaşan, kavisli 6,78 inç LTPO AMOLED ekran içeriyordu. Ayrıca 100W şarj hızını destekleyen 5.400mAh boyutunda bir batarya taşıyordu.