WhatsApp'tan "mavi tiki" kapatma seçeneği!

WhatsApp'ın "mavi onay işareti" veya "mavi tikler" sorunu sonunda çözülüyor! Nasıl mı?

WhatsApp'tan "mavi tiki" kapatma seçeneği!
İşleve tamamen elveda demek istiyorsanız, kapatın

WhatsApp'ın mesajlarınızın okunduğunu gösteren "mavi onay işareti" işlevi, yeni yayınlanan beta sürümünde kapatılabiliyor. Gelişmekte olan ülkeler için ücretsiz olarak sunulmaya başlanan WhatsApp, yazdıklarınızı karşı tarafın görüp görmediğini bildiren en son işleviyle tartışma konusu olmuştu.

Yeni beta sürümünden önce mesajın gönderildiğini ve alındığını, bunun yanında okunup okunmadığını görebiliyordunuz. Şimdi ise firma, okundu onaylarını isteğe bağlı bir işleve dönüştürüyor. Beta sürümünde Ayarlar > Gizlilik menüsüne eklenen "Read receipts" ("okundu bilgisi") kutucuğu, kullanıcılar arasında "mavi tik" olarak bilinen mavi onay işaretini devre dışı bırakmanızı sağlıyor. Dolayısıyla karşı tarafa mesajı okuduğunuza dair bir bilgi ulaşmıyor.

WhatsApp'ın web sitesinden indirilebilen 2.11.444 beta sürümü, Ayarlar menüsündeki bir nota göre işlevi grup sohbetlerinde kapatmanıza izin vermiyor. Bunun yanında okundu bilgisini kapatmanız, başkaları sizin mesajınızı okuduğunda, mavi onay işaretini görmemeniz anlamına geliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Okurum, müsait olunca cevap yazarım. Kimse bana mavi tık oldu okudun ama mesaj yazdın tiribi yapamaz. Zorunda mıyam?

geri vitese gerek yoktu. ben sevdim bu özelliği. kalmalı. daha iyi oldu hatta.

Bu ozellik cok iyi. Geri adim atma whatsapp.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir