WhatsApp'a beklenen suçlama!

Ve beklenen oldu; WhatsApp, geçtiğimiz açıkladığı karar sonrasında beklenen suçlamaları almaya başladı!

  • Cenk Atlı
WhatsApp'a beklenen suçlama!

WhatsApp'ın yeni kullanım şartları, gizliliğe önem veren kullanıcıları endişelendirmeye başladı. Firma geçtiğimiz gün yaptığı bir duyuruyla kullanıcıların telefon numaralarını, profil verilerini, durum mesajlarını ve çevrimiçi olup olmadıklarını çatı firma Facebook'la paylaşabileceğini açıklamıştı. Electronic Privacy Information Center (EPIC) söz konusu değişikliğin Federal Ticaret Komisyonu'nun bazı yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

EPIC yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada Federal Ticaret Komisyonu'nun yasalarını ihlal eden firmalara karşı genel bir şikayet dosyası oluşturmayı planladıklarını ifade etti. WhatsApp özelinde ise kuruluş bu mesajlaşma platformunun kullanıcılarına bir anlamda yalan söylediğini düşünüyor. Zira WhatsApp, 2014'te Facebook bünyesine geçerken bunun gizlilik politikalarını etkilemeyeceğini söylemişti. Fakat yeni kullanım şartları bu sözle bir tür çelişki oluşturuyor gibi görünüyor.

WhatsApp'ın, Facebook ile verilerinizi paylaşmasını durdurun...

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada ise firmanın kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla yeni özellikleri test edebilmesi için Facebook'la sınırlı bir veri paylaşımı yapması gerektiği belirtiliyor. WhatsApp ayrıca bütün mesajların yine şifreli olarak kalacağını, bunların WhatsApp ve Facebook kullanıcıları tarafından okunamayacağını da söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kaninizi emerler ama kimsenin sesi cikmaz.nefret ediyorum artik teknolojiden.

@30 Ağustos 2016 19:40 teknoloji güzel bir şey ama mesela telefon tablet laptop ev telefonu değil mi

Bu yüzyılın en teknolojik yalanı, Bilgilerinizi sadece! reklam için çalıyoruz...

teknolojiden nefret ederim.

paylaşan paylaşıyor, bize söz de engelleme imkanı verdiklerini söylüyorlar Hepsi yalan kendi menfaatleri için her şey yaparlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play