WhatsApp'ın sesli görüşme işlevi iPhone'da!

iPhone kullanıcılarının WhatsApp'tan beklediği müjde, nihayet geldi!

WhatsApp'ın sesli görüşme işlevi iPhone'a geldi!

WhatsApp, beklenen sesli görüşme özelliğini Android kullanıcılarına bu ayın başlarında sunmaya başlamıştı. Popüler uygulamaya gelen telefon etme özelliği, belki de normal aramaları tarihe karıştıracaktı, yalnız önemli bir eksik vardı: İşlevin iOS desteği bulunmuyordu.

Ancak WhatsApp henüz yaptığı bir duyuruda "WhatsApp Calling" olarak adlandırdığı sesli arama işlevini iOS uygulamasına getirdiğini duyurdu. Wi-Fi, 3G veya 4G veri bağlantıları üzerinden diğer WhatsApp kullanıcılarını aramanıza izin veren özellik, veri bağlantınız olduğu sürece ücretsiz çalışıyor. Veri iletimi internet üzerinden yapıldığından, dünyanın herhangi bir yerindeki arkadaşınızı aramak, bedavaya geliyor.

Yeni özellik iPhone'unuza ulaşmadıysa hemen telaşlanmayın çünkü WhatsApp, güncellemenin "önümüzdeki birkaç hafta" içinde yavaşça dağıtılacağını söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Artık telefon sağlayıcılarının Dakika paketlerinin yanına bir de %100 internet adı altında internet paketleri getirirler. Fiyatlar uçar falan, tüketici mağdur olur, tonlarca dava çıkar, sağlayıcılar facebook a sataşır, mahkemeler yapılır, tüketici arada kalmaya devam eder, facebook'a whatsapp için bazı sınırlandırmalar getirilir, bu sefer onlar kaldıramaz durumu, alternatif ararlar, değişen sisteme rağmen "biz nasılsa alıştık" diyerek telefon sağlayıcıları yüksek internet fiyatlarını düşürmez vs

whatsapp 'vatsep' diye okunuyor bilginize

Whatsappi düzgün okuyun kezbanlar sizi ayrıca iPhone'da sesli facetime var iki yıldır siz buna sevinin ama yine de

Geldi de arayacak kimse yok

Maalesef, sadece adnroidten iphone aranabiliyor,

Peki Windows Phone a gelir mi?

@22 Nisan 2015 17:07 Gelse ne olacak evde takımla mı oturacan Koskoca Zeki Müren'e karşı

operatör şirketleri artık internet satsın sadece :P şaka bi yana Türkiyede hala dakikacı o kadar çok insan varken ki çoğuda internet harcamayan veya yaşlı insanlar olduğu düşünlürse :D

gsm teknolojisi geleceğin çöp teknolojisi olacak. ileride gsm'e gerek kalmayacak. sadece internet ağı iletişim için yeterli olacak ve bugünün gsm şirketleri gelecekte sadece internet servis sağlayıcıları olacak.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir