WhatsApp'ın videolu görüşme işlevi yolda!

WhatsApp'ın sıradaki büyük sürprizi hakkında neler biliyoruz; bizi neler bekliyor?

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp'ın videolu görüşme işlevi yolda!

Yeni sızıntılar, WhatsApp'ın bir sonraki büyük güncellemesinin videolu arama işleviyle gelebileceğini göstermişti. Peki Android ve iOS'a gelecek bu işlev hakkında başka neler biliniyor?

WhatsApp, mobil veri bağlantınız üzerinden sesli görüşmeler yapmanıza bir süredir olanak tanıyor. Ancak uygulama henüz herhangi bir videolu sohbet işlevi sunmadığı için, Skype gibi uygulamalara tam anlamıyla rakip olamıyor. Sesli görüşme işlevinin gelmesi, duyurulmasının ardından 1 sene almıştı. Video işlevinin bize ulaşması da benzer şekilde 2016'da olabilir.

Bazı kaynaklara göre WhatsApp'ın videolu görüşme işlevine sahip bir sürümü, geliştiriciler tarafından test edilmeye başlandı bile. Bunun yanında yeni sürümde sohbet görünümünde de bazı değişikliklerin yapılacağı, sohbetler için yeni sekmelerin gösterilebileceği ve tasarımın değiştirileceği söyleniyor.

Videolu görüşme işlevinin tam olarak ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Gerçekçi yaklaşırsak WhatsApp'ın videolu görüşme işlevini sesli görüşme işlevi gibi kademeli olarak kullanıma açmasını bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yarın açıklanmazsa elbette 2016 muhtemel yıl oluyor. Sanki 1 gün değilde 1 yıl varmış gibi yazmışsınız!!!

Ne diyelim, umarim kullanisli olur.

soma uygulaması bu işlemi hali hazırda yapıyor )

Şubat ayında bütün kullanıcılara bu özelliği getirmeyi planlıyoruz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost