WhatsApp'ta Mesaj Silme Süresi Uzadı!

WhatsApp'ta yanlışlıkla gönderdiğiniz veya gönderdiğiniz için pişman olduğunuz mesajları silmek için şimdi daha fazla şansınız var!

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp'ta Mesaj Silme Süresi 1 Saat Oldu!

WhatsApp, Ekim ayında sunduğu gönderilen mesajı geri alma işleviyle birçok kullanıcıya rahat bir nefes aldırmıştı. Yeni işlev sayesinde gönderdiğiniz herhangi bir mesajı, üzerinden 7 dakikadan fazlası geçmediği sürece hem kendi cihazınızdan, hem de karşı taraftan silebiliyordunuz.

Şimdi ise WhatsApp, bu süreyi 4.096 saniyeye, yani yaklaşık bir saat, sekiz dakikaya uzatmaya başladı. WABetaInfo'ya göre WhatsApp'ın iOS'taki 2.18.31 sürümü, bu değişiklikle beraber geliyor. Güncelleme WhatsApp'taki bazı hataları da onarıyor.

Sürenin neden 2^12 dakika olduğu bilinmiyor; WhatsApp'ın destek sayfaları bu süreyle ilgili herhangi bir bilgi vermiyor. Bir saatlik süre, yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesajı silebilmek için oldukça uzun bir süre ve uzun bir sohbeti silmenize olanak tanıyabilir.

WhatsApp, Telegram gibi rakiplerinde bulunan, kendi kendine silinen sohbetler oluşturmanıza izin veren "gizli sohbet" işlevini sunmuyor. Bu ek süreyle birlikte WhatsApp'ta geçici görüşmeler düzenlemek daha mümkün hale gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Whatsapp ekibi önce whatsapp grubuna alınmayı engellemeyi halletmesi gerekli bir çok kişinin problemi bu ve bunu neden halletmiyor hala anlayabilmiş değilim.

ayrıca 2 saat uzun bir süre, 2 saate kadar giden gitmiştir..okuyan okumuştur. bence esas sorun bir kişiye rehberde olmasa da mesaj atamamak gsm lerde rehberde yoksa da sms atabiliyoruz whatsappta da bu mümkün olsa keşke

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play