Windows 10, Lumia 930 işlevini bozdu!

Yeni indirmeye sunulan Windows 10 Mobile, bu popüler telefonun bir özelliğini bozmuş görünüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Windows 10, Lumia 930 işlevini bozdu! Yeni indirmeye sunulan Windows 10 Mobile, bu popüler telefonun bir özelliğini bozmuş görünüyor!

Microsoft, üç ay gecikmeli de olsa Windows 10 Mobile'ı piyasadaki telefonların bazılarına sunmaya başladı. Güncelleme çoğu kullanıcıyı heyecanlandırsa da, onu ilk alan cihazların listesinin çok dar olması ve listede en popüler Windows'lu telefon olan Lumia 520'nin bulunmaması, hayal kırıklığına yol açtı.

Windows 10 güncellemesini alan Lumia 930, bu güncellemeyi alıp, firmware güncellemesi almayan telefonlar arasında bulunuyor. Insider Preview sürümlerinden beri süregelen sorunların final sürümde ortadan kalkmamış olmasının bir nedeninin bu olduğu düşünülüyor. Örneğin Windows 10 Mobile'a yükselttiğiniz Lumia 930, video kaydı sırasında ses kaydetmiyor. Neowin'e göre Microsoft, bu sorunu bilmesine rağmen güncellemeyi cihazlara sunmuş bulunuyor.

Windows Phone 8.1'li telefonunuzu Windows 10 Mobile'a yükseltip yükseltmemek elbette tamamen sizin tercihinize bağlı. Ancak burada tamamlanmış bir yazılımdan bahsediyoruz. Dolayısıyla bu tür sorunların final sürümde bulunması endişe verici görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 34 Yorum

Geçemediğim için hiçte üzülmedim 8.1 de gayet iyi :)

@20 Mart 2016 14:51 8.1 sürümündede sıkıntı çok en azından 8.1 için bir güncelleme ile yapıp çift tık özelliğinin gelmesi ve video oynatıcısının video format desteğinin geliştirilmesi yıldırımlı havalarda aniden resetlenme sorunu gibi durumların düzeltildikten sonra 10 güncellemesinin yayınlanması gerekirdi. 1320 modeli resmen çöp oldu bu saçma hamle yüzünden. bir daha Windows cihaz almak mı lanet olsun.

@20 Mart 2016 20:30 çift tık diye bir özellik bekliyorsan pek bekleme çünkü herhangi bir telefon sisteminde olmasının imkanı yok.

@20 Mart 2016 20:30 aynen pişman oldum güncelleme yaptığıma uygulamalar atıyor sürekli Ayarlarda iken dahi atıyor lanet olsun bu telefonu aldığım güne demeye başladım

Microsoft keşke Windows Mobile ile uğraşacağına Nokia X gibi Android modifiyesine yoğunlaşsaydı. Mağaza ve servisleri kendisine bağlasa uygulama sorunu çekmezdi bugün. Ve böyle saçma hatalarla uğraşmazdı.

Lumia 930 kullanıyorum. Kurdum, pişman oldum. Şu anda Windows 8.1'e geri dönmek için uğraşıyorum.

Bende Lumia 930 kullanıyorum ve Windows 10 mobile güncellemesi ile birlikte bende böyle bir sorun yok video kaydında hiç bir sıkıntı yok hatta ses kalitesi oldukça iyi... Bu platforma çamur atmayı nede çok seviyorsunuz böyle? Yukardaki telefonun muhtemelen bir sorunu var ama bunu bütün telefonlarda bozukmuş gibi lanse etmek doğrumu sizce? Ayıptır..

@20 Mart 2016 16:04 Aynen ben de lumia 930 kullanıyorum. Dün yükledim w10 u video da çektim ses gayet güzel...

Microsoft... Ne yapsa yeridir :))

Hepsinde değil firmware ye bağlıdır düzelir yakında

İos 8in final sürümünü hatırlamanızı isterim :D hiç değilse bunda kalvyede yazi yazabiliyoruz. İos 8 tam bir sorun furyasıydı. Onun yanında melek bu. 1 hafta video çekmez 930 kullananlar olur biter. Uptade ile düzelir.

Sabahtan beri Miracast'ı deniyorum. Samsung Smart TV ile Sony M4 Aqua'yı eşleştirdim. Bu projeyi gönderdiğimden beri herhalde 8 sene geçti ama en son kullanan kişi benim:) Harika olmuş. Herkesin eline sağlık! Şimdi sıkı durun! Fırın, Çamaşır Makinası, Bulaşık Makinası, Ütü, Şofben gibi eşyalar hariç diğer tüm cihazların max 12V ile çalışacağı, yüksek performansa ama düşük sarfiyata sahip akıllı bir ev üzerinde çalışıyorum. Yakında blog'umda!...

@cleverman Ağır vaka.

@20 Mart 2016 23:36 Kesinlikle! Arkadaşın yerinde olsam, hemen bir psikoloğa giderdim :)

8.1 de hücredel vwri açma kapama varmı panjuru indirince

@20 Mart 2016 18:41 DENİM sürümünde evet var.

Nesi düzgün ki microsoftun

Farkettimde win. Kullansnların hepsi keşke diyor

windows 10 fiilen öldü zaten. resmi olarak da yakında ilan edilir ...

mikisoft windows mobilide satar böyle giderse

lütfen okuyun. Bazı insnaların bu windows sistemine mobilde tabi artık düşmanlık mı diyeyim ya da ne bilmiyorum. açık ve net söylüyorum windows phone sistemini her zaman destekliyorum. çok güzel bi sistem. 1 gb ram ile mis gibi çalışıyor. güncelleme bozuk diyorsunuz ya android ve ios güncelleme verdiklerinde hatasız geliyor derseniz yalancısınız siz. android kullandım 1 yıl süre yazılım sorunları bırakmadı beni. windows işini güzel yapıyor. tek sıkıntısı güncelleme zamanını tutturamamaları.

Kendi ayağına kurşun sıktı resmen windows.hali hazırdaki kullanıcı kitlesini bile kaybetmeye başladı. Yeni kitle kazanması oldukça zor tam bir rezalet oldu

Android'te milyon tane çileden çıkaran hatıra var. Android'de bir tamamlanmış işletim sistemi. Onları görmeyin sallayın Windows'a. Android'le iOS'a laf söyleyemezsiniz zaten onlar "kutsal".

kullanıp yorum yazanlara eyvallah da kullanmadan yorum yazanlara ne demeli :) evet sadece gülmeli. bu arada benim telefonun kamerası da sesi kayıt etmiyor. ama açık açık test sürümü hatalar olması normal. kullanışlı olmuyorsa stabil sürümü yüklersin olur biter. bence işletim sistemi harika olmuş. telefonu oyuncak amacı dışında iş amaçlı kullananlar için ihtiyacı görür elbette bir kaç kritik uygulama eksiği var ben şimdiye kadar sadece bir tek uygulamanın ciddi eksikliğini yaşadım.

win 8.1'de de tel ile konuşurken hoparlörü açarsan sesin gitmiyor. win10'da da düzelmedi. bu ya yazılımsal ya da donanımsal bir problem. ama türkiye'de destek alabileceğimiz diğer storelar gibi gibi düzgün bir yer yok maalesef.

merhaba lumıa 925 için gümcelleme yapabiliyormuyuz??

Çok iyi sesli video kaydediyor. siz neden bahsediyorsunuz?

İki yıl android kullandım. Şu anda da hem WP10 güncellemeli L930 hem de Iphone 5s kullanıyorum. Bir kere WP10 çok çok iyi çalışıyor; video ile ilgili bir sıkıntı da yok. Ne WP8.1 kullanırken ne şimdi WP10 kullanırken (şimdilik), Ios ve Android'de yaşadığım hiç bir sorunu yaşamadım. 3-4 yıl önce aldığını L520 için güncelleme bekleyenleri hiç anlamıyorum. Samsung Galaxy S3'e lansmanından 14 ay sonra güncelleme vermeyi kesti. Bu teknoloji sitelerinin Microsoft'la bir sorunu var ama çözemedim...

@21 Mart 2016 21:26 samsung s3 nerde lumia 520 nerede üç yıl önceki tepe model biri giriş model gelde bunlara anlat işte ama bu bir tarafa 920/925/1020 güncellemeyihak eden telefonlardı bence

Ben de lumia 930 kullanıyorum. W10 yükledim dün. Video da çektim hiç bir sorun yok gayet güzel ses var. Lumialara çamur atmaktan vazgeçin artık. He dese dünyayı ele geçirecek teknolojiye sahip microsoft böyle basit hatalar yapmaz final sürümünde. Apple ın üretiminde kullandığı bilgisayarların bile windows olduğu ortaya çıkmıştı. Aratın google da görürsünüz. Ne rezil olmuştu apple o zaman.

Bende wp 10 a güncelledim telefonu duzeni bozuldu. Telefondaki uygulamalar düzenli çalışmıyor. Uygulamalar atıyor taki ayarlar menüsündeyken bile atıyor bu nedir guncellediğime pişman oldum oyunları açmıyor millet iyileştirmek için güncelleme yapar bunlar olanı da bozmuş bu ders olur bana androidin dahi kötüsü bundan iyi

En son güncellemeyle (dün) yıldönümü güncellemesiyle kamera düzeldi. Skype ve ses kaydedici vs. gibi programlarda mikrofon halen çalışmıyor. Ciddi performans farkı var. Ama artık şu mikrofon sorunununda aşılması lazım. Bana göre bu mikrofon işini nokia mühendisleri biliyordu Microsoft onları işten çıkarınca cihazdaki 4 mikrofonu bir türlü çözemediler. Komik gelebilir ama 1520 dede 4mikrofon var onda öyle bir sıkıntı yok. Neden 930 da basit bir sıkıntıyı daha büyük bir sıkıntı haline getiriyorlar

Bir yıl lumia 930 w 8 kullandım w 10 a geçtim vidio kayıtta sesi çok az geliyor

@06 Ekim 2016 10:05 AYNI PROBLEM BENDEDE OLDU , SES COK AZ ÇIKIYOR KAYITTA , GÜNCELLEMEDE VERMEDİLER

Sen de yorum yaz