Windows 10 Mobile büyümeye devam ediyor!

Henüz resmi olarak yayınlanmasa da, Windows 10 Mobile büyümeye devam ediyor!

  • Onur Seven
Windows 10 Mobile büyümeye devam ediyor!

Windows Phone için son istatistikler, Microsoft'un mobil ekosisteminin detaylı analizini yapan AdDuplex tarafından yayınlandı. Rapor bizlere 25 Ekim tarihinde 24 saatlik süre boyunca dünya çapındaki anlık kullanım oranlarını sunuyor.

Bu ayki istatistikler de Eylül ayında olduğu gibi henüz resmi olarak yayınlanmamasına rağmen Windows 10 Mobile'ın büyümeye devam ettiğini gösteriyor.

Yeni işletim sisteminin, şu anda sadece herkese açık önizleme sürümü olarak mevcut olsa da Windows akıllı telefonların yüzde 5.7'si tarafından kullanıldığı görülüyor. Bu rakam geçen ay 4.7, Ağustos ayında ise yüzde 3.3 seviyelerindeydi. Böylece Windows 10 Mobile, Microsoft'un mobil ekosistem kullanımı açısından Windows Phone 7.x sürümünü son sıraya iterek, bir adım öne geçti.

Microsoft yeni eklemelerle platformunu genişletmek için elinden geleni yapıyorken donanım ortaklarının son iki yıldaki çabaları hala yeterli görünmüyor. Şirketin kendi payı yüzde 96.89'dan 97.07'ye yükselerek çok az da olsa artmış durumda.

ABD'yi kapsayan istatistiklere göre 18 aylık Lumia 635, kullanım oranını yüzde 31.6'ya yükselterek en popüler Windows Phone olarak ilk sırada yer alıyor. İkinci sırada yer alan Lumia 640 ise yüzde 12.3'lük bir kullanım oranına sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Yalnız son yapı süper finalden beklenti arttı.

He, he, yazık yav. Gitmiş diğer windows phone 10u, diğe phonelarla kıyaslamışlar. Neden ? Çünkü diğer sistemleri kıyaslasalar sadece 100 de 3 te kalacak.... Yazık ya...

@31 Ekim 2015 21:34 etrafımdaki hantal android cihazları görünce acıyorum artık eski bir android kullanıcısı olarak , koyun psikolojisi işte...

Fişşek gibi maşallah

windows 10 mobile son sürümü resmen final den 5 dk önceki sürüm çok kararlı androidin saltanatı bitecek gibi

@31 Ekim 2015 21:51 Hahahaha Çok Beklersin yavrum :D

Elini hızlandırması gerek

Bu şunu gösteriyor herkes mikrosofttan f/p ürünleri bekliyor 4 gözle.

Son yapı ile finale az kaldı.

İnsanların sinir sistemini bozmaktan başka iş yapmaz lumia ve windows bir türlü mağazaya önem veremediler..Mağazadakiler hep çakma lumia androit telefonla yarışamaz.korkarım sonları blackbery gibi olcak..

Son yapı her konuda çok iyi (l820). Şarj süresi mükemmel, hata çok az. Günlük kullanın için iyi durumda.

Bir Lumia 1320 kullanıcısı olarak windows pişmanlıktır dün LG G4 aldım resmen nefes aldım bundan sonra asla windows almam alana da engel olurum. Android varken bu windows falan hikaye.

Geçti bolunun pazarı sür eşeği niğdeye Microsoft... 4 yıl dile kolay 4 yıl. Sen koca 4 yılda ne yaptın? Toz zerresi kadar ilerleyemedin. 4 yılda bir işletim sistemini adam edemeyen firma, 1 yılda ne yapacak?... Artık bırak zorlama Microsoft kabullen Google Android senden çok çok daha başarılı oldu.. Microsoftun adı çıkmış "yazılım devi" diye. Asıl yazılım devi olan Google.. Windows hiçbir zaman Android kadar güçlü olamayacak bunu kafanıza sokun.. (eski lumia 930 yeni S6 Edge kullanıcısı)

Windowsun Androidi geçeceğini düşünenler var... Bana da söyler misiniz ne kullandığınızı? Yeni bir madde çıktı da benim mi haberim yok?

@01 Kasım 2015 08:34 Belli olmaz kardes.Bir zamanlarda nokia kasip kavuruyordu.Hani nerde.Ne oldu nokiaya.Bu isler belli olmaz....

@01 Kasım 2015 08:34 d500 samsung (kızaklı)

Uygulama falan umrumda değil benim iyi bir web tarayıcısı deneyimi sunsun sade ve kullanışlı kullanımı kolay bir arayüz ile gelsin yeter. İos rahatlığında android özgürlüğüne yakın bir sistem olarak gözüküyor şimdilik Windows Phone

@01 Kasım 2015 09:41 birde kamera

@01 Kasım 2015 09:41 uygulama önemli değil mi? gidin tuşlu telefon alın. boşuna akıllı telefona para vermeyin.

Son yapı ile sistem uçuyor.

Son yapıyla telefonum füzeye döndü bravo ms....

Microsoft ne yaparsa yapsin android ve ios gerisinde kalmaya mahkum. SDK tarafini ios ve android seviyesine getiremedikce hic bir zaman ios ve android uygulama cesitliligine sahip olamayacak. Adamlar yeni apple tv cikardi bir anda yazilimcilar uygulama gelistirme yarisina girdiler. Microsoft ta nezaman SDK yi gelistirir ozaman belki.

@01 Kasım 2015 22:29 androidde kasmayan takılmayan telefon kullanmak istiyorsan 2000 tl yi gözden çıkaracaksın. Ben 600 tl lik lumia telimle yağ gibi akıyorum. Android uygulamalarını da kullandım eski telefonumda artık "bu uygulamada bir hata oluştu" uyarısını görmekten bıkmıştım. Sanki android tellerde atom parçalıyorsunuz. facebook, tweeter, web tarayıcı, whatsapp ve skype dışında kullanılan ne var ki? ha bir de cebimde şarj aletiyle gezmiyorum..

Nedir bu Android yanlısı kullanıcılar. Android berbat bir işletim sistemi. 2000 lerde nokia neyse 2010 larda androidde odur. WİNDOWS MAĞAZA DÜZELTİLİRSE Kİ DÜZELTMEYİ GÖZE ALACAKLAR BU SEFER TUTUCAK LUMİA

@01 Kasım 2015 22:39 Hayaller, hayaller.... :) Aç gözünü. Bak dışarıda koca bir "HAYATLAR" var :)

Hadi artık yayınlayın şu w10 yaa

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play