Windows 10 Mobile kullanımı arttı; sebebi...

Microsoft'un yeni mobil işletim sisteminin kullanım oranı, pek alışmadığımız şeyler söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Mobile kullanımı arttı; sebebi...

Windows'lu telefonların kullanım oranı, yeni yayınlanan bir rapora göre, pek de alışık olmadığımız bir şekilde artış gösterdi. Kendi ağı üzerindeki cihaz kullanımını takip eden reklam ağı AdDuplex, her ay, tek bir güne ait bir kullanım raporu yayınlıyor. Bu seferki rapor, 18 Mart 2016 gününü yansıtıyor.

Rapordan çıkan önemli sonuçlardan bir tanesi, Windows 10 Mobile kullanımının önceki aya göre fark edilir ölçüde artmış olması. Şubat ayında aktif Windows Phone'ların yüzde 5,3 üne ulaşan yeni işletim sistemi, bu oranı yüzde 7,7'ye ulaştırmış bulunuyor. AdDuplex, bu oranın içerisinde yeni cihazların da olabileceğini söylüyor.

Windows Phone 8.1'in Windows'lu telefonlar arasındaki kullanım oranı ise önceki aya göre yüzde 0,6 gerilemiş görünüyor. Windows Phone 7.x'in yüzde 0,6, Windows Phone 8'in ise yüzde 1,1 gerilediğini hesaba katarsak, Windows 10 Mobile'ı kullanan yeni cihazların oranının en az yüzde 2,4 olduğunu söyleyebiliriz.

Lumia 520, aktif Windows'lu cihazların yüzde 12,1'ini oluşturuyor ve dünya çapında en popüler Windows'lu telefon olmayı sürdürüyor. Bir önceki aya göre yüzde 0,5 gerileyen Lumia 535 ise artık yüzde 12 pazar payına sahip. En hızlı yükselen telefon, yüzde 0,9 artışla yüzde 7,3'e ulaşan Lumia 640.

Ayın verileriyle ilgili daha detaylı veriler için AdDuplex raporuna buradan göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

züğürt tesellisi..............................

güncelleme çıkınca tabi ki Windows 10 mobilde artış olacak. bu gayet normal bir durum.

bu şemaları yapan chip online değil size yolladılar biliyoruz ve o şablonları yayınlayana yalancıyı dilenci demek gerekiyor çünkü Windows 10 desteği olan cihaz sayısı herkes gidipte 930' da almadığına göre ve pazar payının gerçekte % 5' ine hitap etmesi de göz önüne alınırsa bu saatten sonra alırlar 3' ün 1' ini. gerçi microsoft' a o bile fazlada denecek bir şey yok. ilk piyasaya sürüldüğünde bir çok kişi bende dahil destek olduk ama Microsoft biz arkamızdan vurdu yok 8 gb disk 1 gb ram diye

Güncelleme alamayacak cihazlara sahipseniz win10 kullanmak istiyorsanız mağzadan Windows inseder indirip slow seçenekteki en son yapıyı kullanabilirsiniz. Çok ısınıyor.kasıyor derseniz 8.1 donup devam edersiniz benim fikrim güncellemeyi almayan cihazlar , insiderlerin ısı ve kasma şikayetlerinden dolayı vermemişlerdir ilerde başlarının ağırmaması için. Sonuçta risk var win 10 kurmuşsun telefon tuğla olmuş. Olabilir dikkat.

WP'nin pazar payi %3, onun da %7.7'si hesaplandiginda %0.23 yapiyor. Offf, bir artmis bir artmis sorma.

microsoft ve google pazar paylaşımında anlaşmış olabilir...android cep+tablette var masaüstü ve dizüstünde yok,mikrosoft masaüstü ve dizüstünde güçlü mobil+tablette zayıf...

Yok daha neler kesinlikle inanmıyorum Windows 10 güncellemesi bir felaket bence

Son güncellemeyi alamayan wp 8.1 kullanıcıları android ve ios platformuna geçiyor. Tıpkı benim gibi. Yakında %3 lük pazar payının %80 nini kaybedeceksin Microsoft. %1'in altında sana başarılar dilemiyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost