Windows 10 Mobile yeni yapı ertelendi

Microsoft, Windows 10 Mobile için beklenen yeni sürümün ertelendiğini açıkladı. İşte nedeni...

Windows 10 Mobile yeni yapı ertelendi

Microsoft'un WDG Mühendislik Sistemleri Başkan Yardımcısı Gabriel Aul, bir sonraki Windows 10 Mobile ön izleme yapısının ertelendiğini açıkladı. Aul bu bilgiyi Twitter hesabı üzerinden yayınlayarak tüm kullanıcılarla paylaştı.

Microsoft, yeni yapıyla ilgili bir yükleme problemi keşfettiklerini ve güncel yapının sadece birkaç gün gecikmeli olarak kullanıcılara sunulabileceğini duyurdu.

Aul, ekiplerinin sorunu çözmek için bu hafta sonu çalışacaklarını ve en kısa sürede sonuca ulaşacaklarını bildirerek özür diledi. Ancak bu özür, durumdan hoşnut olmayan bazı takipçilerin tepkisini durdurmaya yetmedi. Bazı kullanıcılar durumu "tamamen başarısızlık" olarak nitelendirse de güncelleme için teşekkür edenler de yok değil.

En son büyük Windows 10 Mobile yapısı geçtiğimiz ay yayınlanmıştı. Yapı 10512 performans iyileştirmelerinin yanı sıra arayüz değişiklikleri ve hata düzeltmeleri içeriyordu.

Windows 10 Mobile final sürümünün Eylül ayında kullanıma sunulması beklenirken gelen yeni raporlar, Kasım ayına sarkabileceğine işaret ediyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Tabi başarısızlık. Ne dediysen yap yahut geniş zaman kullan, son çeyrek yılın 2. yarısı v.b. neyseki ne pc ne mobilde windows kullanmıyorum.

@13 Eylül 2015 14:36 sonuçta onlarda insan hata yapabilirler..

@13 Eylül 2015 18:50 Kardeşim sen dünyadaki teknoloji devlerinden birisisin. Profesyonellik asla hatayı kabul etmez. Windows sadece bilgisayar ve tabletlerde kalsın. Mobil işini bu gidişle yapamayacaklar gibi. Bir de piyasada zaten iOS ve Android varken.

Çok merak ediyorum acaba bu adamlar kendi telefonlarını kullanıyorlar mıdır? Gerçi sanmıyorum da ben bile 2 ayda bıktım sorunlarından.

1 yıl önce söylediğim gibi yeni Windows Mobile, 2016'nın başında cihazlarımıza gelecek.

Erteleme yapmak iyi birşey değil. Bu basarisizligin göstergesidir. Bunun yerine zamanında bu durumu da görüp geniş zaman kullanabilirlerdi.

Bu aylardir olan bir sorun. Ozellikle RAM i 512 olan sistemlerde performans dusuklugu nedeniyle insanlar eski surume donmeye calistilar ve sistemler brick oldu. Hatta Lumia 525 te 1 GB ram olmasina karsin onun bile guncellemesini iptal ettiler. Windows 8.1 calisan her cihaza Windows 10 demislerdi ama beceremediler anliyacaginiz. Bu saatten sonra MS nin mobil pazardan pay almasi imkansiz gibi. Istedigi kadar port araci v.b. yayinlasin. Simdiye kadar sattiklari copler yuzunden kimse almaya yanasma

Microsoft hangi ürününü vaktinde yayınladı ki! Dünyanın en kalabalık yazılımcı topluluğu çalıştıran Microsoft firması en iyisi mi dükkanı kapasın.

Ben geri kaldırdım daha çok hataları takılmaları var lumia 1320 kullanıyorum çok kastı telefonumu ısınma sorunu kendi kendine kapanma sorunları vardı geri windows 8.1 e dondum

Windows masa üstü uygulamalarını olduğu cep tel üzerine yerleştirmeli.. mesala forex piyasalarında matetrader proğram var işlem platformu android ve ios sürümleri var fakat o sürümlerde dışardan indicator yükleme uygulaması yok sadece Windows masa üstünde var bunu telefona taşı Microsoft ben hemen Windows telefon alırım bir örnek verdim bunun gibi vsvs bunlar hayaller gerçek bu proğramın şuan Windows Phone için sürümü yok

Geçen gördüm bir yerde asus zenfone 2 ye andoid eko ya Windows kurmuşlar zor olmuş ama olmuş nasıl olmuş İntel işlemci sayesinde ... Microsoft Windows tablete intelle taşıdı telefonda intelle çalışmıyor ne kadar büyük bir hata

siz windows un ne vizyonuna nede prensiplerine yetişebilirsiniz...ne biliosunuzda konuşuonuz anlamadım?!salaklar..sizin iosla android windowslarda yapılıyor hemide xp de... heheetyyy!!!

@14 Eylül 2015 00:25 Kardeşim sen galiba hiç yazılımcılıktan anlamıyorsun. Windows kapalı bir sistem ancak onda program yapar ve cihazları test edersin. Bunlar için çok farklı sistemler var. Biraz araştırıp gelirsen sevinirim.

Lumia 930 kullanıyorum zaten çok iyi durumda. Okuduğuma göre bu güncellemeyle kilit ekranındaki gecikmenin de biraz daha düzeltilecekmiş. Final sürüm çıkış tarihinin bir önemi yok.

@14 Eylül 2015 00:25 bende lumia 930 kullanıyorum ve yaşadığım sıkıntı yükleniyor ekranı ve bazı uygulamaların geç açılması.kilit ekranımda bir sıkıntı yok.şu haliyle bike androidden stabil..şimdi android ciler delirir ama oyle...

Arkadaşlar telefonda windows kullanmazsınız. iOS veya Android OS kullanırsınız anlarım ama lütfen masaüstü Windows 10'a laf atmayın. Mac'e ödediğiniz para ile macten 3 kat güçlü sistem kurarsınız. Mac'de napıyorsunuz tasarım. Peh ! . Aynı süre içinde PC Dede yaparsınız ( Windows ). Mac oyun var mı? Özgürlük var mı? Mac sadece görünüş, safi rüzgar..

Daha 4.2 den 4.4 yükselme yapamayan android sazanları atladı yorumlara. Adamlar tüm cihazlar için tek işletim sistemi hazırlıyor. Cep telefonunuzdaki win10 la masadaki aynı olacak artık. İkisinede dışardan cihaz bağlayıp donanım tanıtabileceksiniz. Bütün win10 uygulamaları cep telefonunda bile (hatta IOT cihazlarda bile) çalışacak. Win10'u basit bir mobile işletim sistemi sanmayın. win10 bir Universal işletim sistemidir. Linuxtan farkı, düzgün çalışabilmesidir ;).

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir