Windows 10 Mobile yolu kapandı

Resmi olarak desteklenmeyen cihazlara Windows 10 Mobile'ı yüklemenin yolu, resmi olarak kapanıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Mobile yolu kapandı

Windows 10 Mobile Mart ayında ilk çıktığında, desteklediği cihazların listesi oldukça kısaydı. Ancak desteklemeyen cihazlara küçük bir numarayla Windows 10 Mobile yüklenebiliyordu. Microsoft, bugün yaptığı bir açıklamayla bu yöntemin artık çalışmayacağını bildirdi.

Bu, Windows 10 Mobile'ı desteklemeyen bir cihazda Windows 10 Mobile kullanıyorsanız, yapı 10586'yı geçemeyeceğiniz anlamına geliyor. Windows Device Recovery Tool'u kullanarak Windows Phone 8.1'e geri dönüş yaparsanız, Windows 10 Mobile'a tekrar yükseltme şansınız da olmayacak. Bunun sebebi oldukça basit. Release Preview kanalı, üyelerini toplu güncelleştirmelere ve Insider olmayanların zamanla alacağı güncellemelere ulaştırma amacını taşıyordu. Microsoft, Preview süreci boyunca desteklendiğinden, desteklenmeyen cihazların 10586 yapısını almaya devam etmesine izin vermişti. Bu cihazlar Anniversary Update ön izleme yapıları için hiçbir zaman desteklenmemişti.

Microsoft, desteklenmeyen cihazların yapı 10586'yı geçmeyeceğini en başından beri söylemişti. Firmanın söylemediği, Anniversary Update ile birlikte sunulmaya devam edilip edilmeyeceğiydi.

Sonuç olarak Windows 10 Mobile'ı desteklemeyen bir cihaz kullanıyorsanız, bundan sonra Windows 10 Mobile'a yükseltme yolunuz olmayacak. Ancak 1GB'tan fazla RAM'i olan, 8GB veya daha fazla depolama alanı bulunan, Snapdragon S4 yongasını kullanmayan bir telefonunuz varsa, desteğin eklenme olasılığı her zaman var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

WP almak bir insanin kendi kendini kaziklamasidir. BB ya da Symbian telefon almak gibi bir sey. Kesinlikle destek bulamazsiniz, program sikintisi yasanmasi kesindir. Bedava olsa bile bu kadar sorunla ugrasmamak icin alinmaz.

@30 Temmuz 2016 19:09 Symbian telefonlar, şu anki telefonların çoğundan daha iyi çalışmaktadır.

adilikten başka bir şey değil yok ol microsoft

Güzelim işletim sistemini berbat etti. Mağazasınıda ios uygulamalarıyla berbat etti. Şimdide windows mobile ile ilgilenmiyor düşüşler onu ilgilendirmiyor. Samsung bile güncellemelere microsoft dan daha çok ilgileniyor. J5 e bile 6.0.1 güncelleme verdi.

Microsoft ürünleri güzeldi, severdik, seviyoruz. Desktop, Server eyvallah. Telefon için Microsoft bir daha asla almayacağım bir ürün. Herşeyi 3 kat 5 kat ucuz olursa , kalitesi 10 kat olursa belki. Windows 7 ve 8 de bizi çok üzdü uzun sürdü dert yumağını çektik. Gereksizmiş Androide geçeli yeni oldu birdaha windows mobile tövbe..

Oda birşeymi ben resmi olarak windowsphone telefonlarımı çöpe attım.

Bir sürü para verip aldığım Nokia Lumia 1020 win 8.1 işletim sistemine sahip,yanlışlıkla sildiğim birkaç önemli fotoğrafı kurtarmak istedim ama hiçbir kurtarma programı bu telefonu görmüyor.Lanet olsun böyle işletim sistemine :(((((((

Android yerine insanlar neden wp telefon alsınlar çok merak ediyorum

Lumia 1020 aldım, güncelleme yok, herifler 2200 tl mi almayı biliyorlar ama update yapmıyorlar, aslında dava açmak lazım, zaten Türkiye pazarını kaybettiler, hiçbir gsm operatörü veya bayiiler microsoft mobil telefon satmıyor.... Şimdi Nokia nın kendi geliştirdiği android tabanlı telefonunun bekliyorum... mikrosoft windows 10 yüklemeyecekmiş..çok ta tın...laptoplarında ilerde bir an önce linux işletim sistemine geçmeleri şart oldu...

Windows 10 Mobile desteğini desteklenmeyen cihazlar için yeterince vermişti zaten W10 redstone desteklenena cihazlarda çok iyi çalışıyor

Sen de yorum yaz