Windows 10 Önizleme'nin süresi nasıl doluyor?

Windows 10'un Teknik Önizleme'nin süresi nasıl doluyor, dolunca ne oluyor, ne yapmalı?

Windows 10 Önizleme'nin süresi nasıl doluyor?
Lisans bitmeden 2 hafta önce uyarı gösteriliyor

Windows 10'un Teknik Önizleme sürümlerinin kullanım süreleri, sınırsız değil. Peki işletim sisteminin süresi ne zaman dolacak, bu sistem tam olarak nasıl çalışıyor? Merak edilen bu soruların cevabı, bir Microsoft mühendisi tarafından verildi.

Windows Insider programının web sitesinde bir soruya cevap veren Microsoft çalışanı RajithR, örnek olarak 9841, 9860 ve 9879 numaralı yapıların Teknik Önizleme'nin süresinin dolduğuna dair uyarıların 2 Nisan'da gösterilmeye başlanmasını gösterdi. Bu tarih, lisansın dolduğu 15 Nisan'ın iki hafta öncesine denk geliyor. Sözkonusu yapılar, 30 Nisan'dan itibaren önyükleme de yapmayacaklar.

Destek çalışanı, 9926, 10041 ve 10049 numaralı yapıların sürenin dolduğuna dair uyarıları 17 Eylül'de göstermeye başlayacağını (Lisans, 1 Ekim'de dolmadan iki hafta önce), 15 Ekim'de ise yapıların önyükleme yapmayacağını söyledi.

Süre dolarsa ne olacak?

En son yapıya Windows Update yoluyla geçmekte sorun yaşayanların en son ISO dosyasını indirip, çift tıklayarak bir sürücü olarak sisteme bağlamaları, ardından setup.exe'yi çalıştırmaları öneriyor. Sürenin dolması yüzünden bilgisayar açılmıyorsa, ISO dosyasını başka bir bilgisayarda indirip, onu bir USB flaş sürücüsüne veya DVD sürücüsüne yazıp, bilgisayarı bu medyadan başlatmanız gerekiyor.

Yeni yayınlanan yapı 10061 neler getirmişti?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

1061 kurdum çok guzel olmuş.

@25 Nisan 2015 22:07 pencere renkleri değişmiyor en azından koyu gri yapsalardı, görev çubuğu ve start menusu renleri iyi olmuş ,5.1 ses proplemi devam ediyor. 7.1ses seçince sorunyok. ikonlar ve klasörlerdeki rezillik dizboyu. genel olarak iyi.

yoruma devam renkler tum ayarlardan - kişiselleştirme- renler altında ayarları kurcalayın , yeni saat ve takvimi sevmedim öküz gibi olmuş, görev çubuğunun kalınlığı deyişmiş eski inceliği iyiydi bu şeffaflığı ve renkleri pencerelerde de görmek isteriz, pencereleri üstündeki gereksiz boşluk kaldırılabilir. gta 5 performansı iyi. gadgetleri eski den olduğu gibi win8RPsidebar4win8RTM aratın geri getirebilirsiniz çalışıyor şu canlı kutular masa üstünde de kullanıla bilmeli widget desteği olmalı :)

Bu şikayet ve önerilerinizi uservoice dan iletseniz ne kadar güzel olur.

@26 Nisan 2015 14:12 Oradan yapılan şikayetlerin hangisini dikkate alıyorlar bir de onu söylesenize ! Kendi işlerine ne geliyorsa onu yapıyorlar. Başka da bir halt yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir