Windows 10 yapı 10061 yayınlandı!

Windows 10'un yeni bir Teknik Önizleme yapısı yayında! Peki bu sürümde neler var?

Windows 10 yapı 10061 yayınlandı!

Microsoft, Windows 10 Teknik Önizleme için yeni bir yapıyı indirmeye sundu. İşletim sisteminin yeni yapısı, çeşitli geliştirmeler ve yeni bir siyah temayla geliyor. İşte yapı 10061'deki değişiklikler:

- Yeni Posta ve Takvim uygulamaları, daha yüksek performans ve alışıldık üç bölmeli eposta arayüzüyle geliyorlar.

- Başlat menüsü, görev çubuğu ve eylem merkezi geliştirmeler: Bu yapıda başlat menüsünü, görev çubuğunu ve eylem merkezini kapsayan siyah bir tema bulunuyor. Ek olarak başlat menüsü ve görev çubuğu, artık saydamlar ve başlat menüsünün boyutu değiştirilebiliyor.

- Continuum geliştirmeleri: Görev çubuğu, artık tabletlere daha uygun. Tablet modu, başlat menüsü, Cortana ve görev görünümü düğmelerinin büyümesini ve daha dokunulabilir hale gelmesini sağlıyor. Aynı şekilde uyarı alanındaki öğeler de daha büyük gösteriliyor.

- Görev görünümü geliştirmeleri: Burada yapılan birkaç görsel değişiklik var. Pencere simgeleri, kapatma düğmeleri ve küçük resimler, elden geçirilmiş. Bu geliştirmeler Alt+Tab ve Snap Assist'i de ilgilendiriyor. Görev görünümünün görev çubuğundaki simgesi de yenilenmiş.

- Sanal masaüstü geliştirmeleri: Artık istediğiniz kadar sanal masaüstü oluşturabilirsiniz.

Yeni yapıya yükseltmek için Windows 10 Teknik Önizleme'de görev çubuğundaki arama kutusuna Windows Update yazın ve "Check" düğmesine basarak yeni yapıyı indirin.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

iso dosyası ne zaman yayınlanır acaba.

@24 Nisan 2015 12:59 iSO dosyası için planları şu şekilde: 1- Sürüm önce "hızlı" güncelleme isteyenler için yayınlanıyor. 2- Bazı sorunlar giderildikten sonra daha stabil işletim sistemi isteyip "yavaş" günceleme isteyenlere yayınlanıyor. 3- Ardından iSO dosyası oluşturuluyor :) Bazı sürümlerde olduğu gibi belki bu sürümün de iSO dosyası oluşturulmayabilir.

Windows 98 se'den yükseltme seçeneği var mı?

@24 Nisan 2015 16:22 var:) şakamısın ağa

@24 Nisan 2015 16:22 Olsa bile Pentium II donanım olarak Windows 10'u kaldırmayacaktır. Ayrıca 98, sayı olarak 10'dan daha büyüktür. Neden yükseltmeyi düşünüyorsun acaba?

microsoft her zamanki gibi çuvallamış. 3. vista faciası.

@24 Nisan 2015 18:39 adıyla beraber notunu verdim 10 numara, benim eski laptopu bildiğin yeniden canlandırdı, donanımsal sorunları var pc nin, ara ara kafayı yediği oluyor..

Ilk Sürümünü PC me yüklediğimde hiç bir problem yoktu. Başlat menüsü, bildirim merkezi, windows Uygulamaları sorunsuz çalışıyordu. Şimdi yeni Sürümü yükleyince siyah ekran da takılıp kalma mı dersin açılmayan Windows Uygulamaları dersin başlamayan başlat mı yoksa. Çok büyük bir performans göremedim açıkçası. Hala technical preview olduğu için bunlar gayet normal. En büyük tavsiyem denemek isteyenler sanal makine üzerinde denesinler. Sonra ağlayıp sızlanmayalım.

3-4 gündür indirie sunulalı..henüz idiremedim..hep hata veriyor"tekrar dene"diyor... şu ana kadar çok berbat..10049 sürümdeyim..vede en kötüsü....

en iyisi linux ile işbirliği yapmak. Linux kodları elden geçer ve microsoft' un kodları ve sahip olduğu patentlerle desteklenirse ortaya iyi bir OS çıkar. 1970 li yıllardan kalma işletim sistemi yazılım teknolojisiyle daha ne kadar gider bu kervan bilemiyorum. Umarım birileri egolarından iyi temel de inşaa edilmiş micro code larını kamuya açar. Teknoloji bu azılı kapitalistlerin elinde asla istenilen düzeye ulaşamıyacak. Bu günkü teknolojiyi bilinçli bir şekilde insanlığa gıdım gıdım veriyorlar.

Şimdiye kadarki en iyi teknik ön izleme sürümü.

10041'den 10061'e yükselmeyince, Windows Update ayarlarından güncellemeyi Yavaş'tan Hızlı'ya ayarladım. Denetliyor. Evet, şimdi 10061'i yüklüyor.

pencere renkleri değişmiyor en azından koyu gri yapsalardı, görev çubuğu ve start menusu renleri iyi olmuş renkler tum ayarlardan - kişiselleştirme- renler altında ayarları kurcalayın ,5.1 ses problemi devam ediyor. 7.1ses seçince sorunyok. ikonlar ve klasörlerdeki rezillik diz boyu, yeni saat ve takvimi sevmedim öküz gibi olmuş, görev çubuğunun kalınlığı deyişmiş eski inceliği iyiydi bu şeffaflığı ve renkleri pencereler dede görmek isteriz, pencereleri üstündeki gereksiz boşluk kaldırılabilir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost