Windows 10 sorgusu zararlıları aratmadı!

Microsoft'un Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına gösterdiği yeni Windows 10 penceresi can sıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 sorguları zararlıları aratmadı!

Microsoft, Windows 10'a henüz yükseltmemiş olan kullanıcıları yeni yöntemlerle dürtmeye devam ediyor. Windows 8.1 kullanıcılarına gösterilen yeni bir pencere, "Hayır" cevabını açıkça göstermeyen, zararlı yazılımların karşınıza çıkardığı ekranları anımsatıyor.

"Windows 10'u Alın" penceresi, onu yok etmek için çaba sarf etmeyen Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının görev çubuğunda yaşamını sürdürüyor. Yenilenen pencerede yer alan seçenekler ise Windows 10'a yükseltmek istemeyenlerin canını sıkabilir. "Şimdi yükselt", "İndirmeye başlat, sonra yükselt" seçeneklerinin yer aldığı pencerede "Hayır, teşekkürler" gibi bir seçenek bulunmuyor. Yani görünüşte Windows 10'u "ya şimdi indirmeniz ya da şimdi indirmeniz" gerekiyor.

Tabi ki pencereyi sağ üstündeki X düğmesine basarak kapatabiliyorsunuz, ancak bizce daha belirgin bir "Hayır" seçeneği gösterilebilirdi. Buradan Microsoft'un bilgisayarla çok fazla uğraşmayan kullanıcıları, spam'cıların ve zararlı web sitelerinin kullandığı yöntemlerle tuzağa düşürmeye çalıştığı ortaya çıkıyor.

Ancak Microsoft, Windows 7 ve 8.1'de kalmayı düşünenlere daha da sıkıcı şeyler yapmaya hazırlanıyor. Firma, Windows 10 yükseltmesini yakın bir gelecekte "önerilen güncelleme" olarak sunmaya başlayacak. Yani bilgisayarınız, Windows 10'u kendiliğinden indirip yükleyebilecek. Bununla birlikte Microsoft bu gerçekleştiğinde, Windows 10'a yükseltmek isteyip istemediğinizi "açık biçimde" size soracağının sözünü veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Verdikleri sözler hiç bir işe yaramayacaktır. Eninde sonunda başka hiç bir seçenek bırakmayan bir pencere gönderecek hatta bilgisayarı kilitleyerek pencereyi kapatmanızı önleyecekler. Windows 10'a yükseltmek istemiyorsanız.(Yükseltmemek için yüzlerce sebep var) Bunlar yaşanmadan siz onlardan önce davranın ve güncelleme hizmetini tamamen kapatın. Ardından da güvenlik duvarınızla engelleyip işi sağlama alın.

İşte şimdi gözüme girdin, Adamsın Microsoft.

Güncelleyin diyorsa bir bildiği vardır.

vallah ciddi ciddi mahkemelik olacaz az kalmış...

Windows 10 bence bir fiyasko ama microsoft bir inattir gidiyor. Privacy en buyuk ve rahatsiz edici taraf. Sirf bu yuzden Windows 10'e hicbir zaman gecmem.

@14 Aralık 2015 06:22 Yahu ne fiyaskosu kullanmayı bilmediğin şeye yönelme be kardeşim.

@14 Aralık 2015 16:02 aynı şeyleri windows 8`de de yaptınız. yok windows 8 mükemmelmiş. 4 gb ramli bilgisayarda, bilgisiyarın anasını ağlatıyor!

işyerindeki bilgisayarda Windows 8.1 embedded endustry pro kullanıyorum. Çok şükür ona henüz 10 güncellemesi yokta şimdilik çakallarla dans yapmak zorunda kalmadım.

4. millenium faciasına asla geçmiyeceğim... ne 8 nede 10 kullanmıyacağım... koyun yok karşınızda...

@14 Aralık 2015 09:22 GORT mu diyeyim GREZİ mi diyeyim ne diyeyim sana bilmem de artık aynı kelimeyi kullanmayı bırak.Git sözlük oku biraz millet yazmış aynını Yan sekme lerde bakıyorum.En az iki kere uyarmışlar.Papağan gibi yazıp duruyorsun.Biz de sevmiyoruz bu mereti ama insan biraz mantıklı açıklamalar yapar.

Adamların agresif olması gayet normal değil mi, gerçekçi olun biraz

Zorla güzellik olmaz!

@14 Aralık 2015 10:28 olur kimin kime mecbur olduğunu anlamadın galiba git başka işletim sistemi kullan senden para kazanmıyor windows şirketlerden kazanıyor

@14 Aralık 2015 10:53 bir insan evladı ne kadar cahilce ve saçma yazabilir?

ya seve seve ya anlayacağın dilde yükleyeceksin elin mecbur

microsoft asla kullanıcılaırnı gözetmez 45 yıllık hayatım onun yaptıgı ve iptal ettigi seylerle dolu .... Görev Yöneticisini açın (CTRL + ALT + DELETE tuşlarına aynı anda basarak) – Üstteki 2.sekmeye tıklayınız (İşlemler yazan sekmeye) – GWX.exe yazan uygulamayı bulun ve üzerine 1 kez tıklayın. – Daha sonra sağ alt kısımda bulunan “İşlemi Sonlandır” butonuna basın ve onaylayın. ve Windows 10’u alın bildirimini tamamen kapatmak için KB3035583 güncelleştirmesini kaldırmanız gerekiyor.

10 kullanıyorum sıkıntımda yok.

System32 deki GWX klasörünü Unlocker la sildimi gayette güzel oluyor, o kadarda büyütülecek bi mevzu değil bence.

Eski oyunları oynayamadığım sürece w 10 a geçit yok.

artık maymunun gözü açıldı, eskiden olduğu gibi sadece microsoft ve apple yok piyasada şimdi bir sürü ücretli / ücretsiz işletim sistemi var. Kullanıcılar da bu sitemler de gördüğü güzel şeyleri bir sürü para ödeyerek aldıkları işletim sistemlerinde de görmek istiyor. Sizde biraz zahmet edip duyun artık bizi yoksa böyle çok uğraşır ve uğraştırırsınız

Asus Taichi kullanıyorum. Windows 10'a yükselttim ve cihazın hiçbir özelliğini kullanamaz oldum. Asus'un bu cihaza ait Windows 10 sürücülerini yayınlamamasından kaynaklı. Bunda elbette ki Microsoft'un suçu yok ama ya bizi zorlamasınlar ya da üreticilere sürücülerini güncellemeleri için baskı yapsınlar.

bir kere win 10 , win7 kadar stabil değil home sürümündeki güncellemeleri ayarlama sorunu ,sistem kendi kafasına göre yeni sürücü bulup yüklüyor bu da sürücülerde sıkıntı çıkarıyor bunun düzelmesi lazım vs

pc'yi aldığım günden beri bir kere mavi ekran hatsı vermeyen pc win 10 da bir çok kere bu hatayı verdi.

Google, chrome için çok daha sinsice bir yol izlemiş ve bir çok bilgisayara kullanıcıların haberi olmadan kurulmuşken kimse bunu dile getirmiyor. Bu üç amerikan tekeline karşı koyabilecek birşeyler üretilmeli artık.

Bir yükleyim deneyim dedim Win10u ekran kartı yetersiz diye kurmadı. Ama gel gör ki o uyarı orada durmaya devam ediyor. Eminim ki rezil bir durumdadır Windows 10 böyle böyle ittirmeye çalışıyorlar.

windows 2.0 kullanıyorum arkadaşlar tavsiye ederim. hic problem yasamadım.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play