Windows 10 ve Windows Hello geliyor!

Windows 10'un final sürümünün geleceği tarih, Microsoft tarafından duyuruldu! Dahası da var...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10, yazın geliyor!

Windows 10'un final sürümü için çok fazla beklemeyeceğimiz, Microsoft'un Çin'de düzenlediği WinHEC'de ortaya çıktı. Yapılan duyuruya göre Windows 10, bu yaz piyasada olacak.

Windows bölümü başkan yardımcısı Terry Myerson, kesin bir tarih vermedi ancak işletim sisteminin yazın 190 ülkede, 111 dilde piyasaya sürüleceğini doğruladı. Myerson, Microsoft'un blog gönderisinde sözlerine şöyle devam etti: "Windows, 1,5 milyar kullanıcısıyla ve dünyada ve Çin'de her zaman evrensel olmuştur."

Windows yakın döneme kadar masaüstü ve laptop'lara yönelik bir işletim sistemiydi ancak "Windows 10" adı, akıllı telefonlar, tabletler, PC'ler, Nesnelerin İnterneti cihazları ve hatta Xbox'da kullanılan bir marka olacak.

Windows Hello ile yeni oturum açma seçenekleri

Bu arada Microsoft, yeni oturum açma sistemi Windows Hello'yu da resmi olarak duyurdu. Hello, yüzünüzü, gözünüzü veya parmak izinizi tarayarak oturum açmanıza izin veriyor; böylece parola veya PIN yazmanıza gerek kalmıyor.

Yüz tarama ve parmak izi tanıma özellikleri Android ve iOS'ta kullanıldığından, çok yeni şeyler değiller. Ancak Microsoft, bu özellikleri mobilde ve masaüstünde daha sık kullanmak istiyor ve firmaya göre Hello, devletlerin sıkı güvenlik gereksinimlerini karşılayacak, kurumsal seviyede güvenlik sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

şaka maka başlat menüsü geri döndü.

Cortana İOS ve Android'e neden geliyor saçmalık windowsa özel kalmalıydı niye avantajlarını veriyo

@18 Mar 2015 11:44 neden gelmesin ki? Bu pazarda en büyük pay mobilde, Microsoft gibi bir firmanın kendi mobil sistem özelliklerini diğer platformlara taşıması demek herkesin yavaş yavaş kendine geçmesi demek. İşin sırrı ticarette elbette para ve kullanıcı kazanacak. Büyük firmalara göre değil zaten kibirlilik

Yüz tanıma ne veritabanı be kaç milyon kişinin yüzünü kayıt edip nsa ya gönderirler.

Androidçiler korku içerisinde. Yazın iyi terleyecekler. :D

korsan kullananlara beleş windows 10 olacakmi

@18 Mar 2015 14:19 korsan kullanana 2 tane lisans vereceklermiş :P

@18 Mar 2015 14:19 olacakmış

gelsin gelsin bekliyoruuzzz

2015 in yazında yeni bir bomba fiyaskoya hazır olun gariplerim....

Bakın, şu an bize verilen çok vaat var. Bu vaatlerin hakkı verilmesse felaket olur. Ancak Microsoft bu işi becerebilirse... O zaman diğer devlerin endişelenmesi gerekiyor.

windows 8,1 den windows 10a yükseltme ilk yıldan sonra kaç para olur acaba

Bir önceki resimli şifreyi de barındırıyorsa güzel.Yoksa Windows 8 İn en iyi özelliklerinden birini çöpe atmış olacaklar :/

daha kullanıcı ön izleme sürümü ortalıkta yok yazdan bahsediyorlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play