Windows 10'a Denetim Merkezi Gelebilir!

Windows 10'a bu sene gelecek güncelleme İşlem Merkezi'ni ikiye bölerek ortaya yeni "Denetim Merkezi"ni çıkarabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'a Denetim Merkezi Gelebilir!

Dedikodulara göre Microsoft, Windows 10'da önemli bir tasarım değişikliği yaparak Görev Çubuğundan erişebileceğimiz bir "Denetim Merkezi" işlevi sunmaya başlayacak. Denetim Merkezi, şu an İşlem Merkezi'nde bulunan bazı işlevleri daha kolay erişilebilir hale getirecek.

Tüm bu bilgilerin kaynağı, Microsoft'un Windows 10'un son önizleme yapısından paylaştığı, ardından hızla sildiği bir ekran görüntüsü. Ekran görüntüsünde, Görev Çubuğunda saatin solunda göze çarpan çark simgesi, bazı kullanıcılara göre Ayarlar uygulamasına ulaşmak için yeni bir yol sunuyor. Ancak Windows Central'a konuşan kaynaklara göre simge, yazımızın başında bahsettiğimiz Denetim Merkezine ulaşmak için kullanılacak. Denetim Merkezi, Wi-Fi, Tablet modu, Sessiz saatler gibi ayarları içerecek.

Microsoft bu değişikliği gerçekten de yaparsa, şu anki İşlem Merkezi iyice sade bir hal alabilir ve alt tarafta yer alan denetimlerin hepsini kaybedebilir. Bunun sonucu olarak İşlem Merkezi'nin sadece uyarıları içeren bir bölme halinde geldiğini ve adının "Uyarı Merkezi" olarak değiştirildiğini görebiliriz.

Değişikliklerin herkesin kullanacağı Windows 10'a nasıl yansıyacağını bu sene yayınlanacak olan Fall Creators Update ile birlikte göreceğiz. Bu güncelleme, muhtemelen bildiğiniz üzere Fluent Design System kapsamında Windows 10'un tasarımında bazı değişiklikler yapacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

yapacak bişey bulamıyorlar, daha hızlı çalışan, tcp geliştirmeleri içeren windows yapın.

Sen de yorum yaz