Windows 10'a Hızlı Bluetooth Geliyor

Microsoft, Windows 10 için bir yeni özelliği daha test etmeye başladı!

  • Ali Ruhi Öztürk
Windows 10'a Hızlı Bluetooth Geliyor

Farklı işletim sistemlerini Bluetooth ile eşleştirmek gerçekten can sıkıcı derecede uzun sürebiliyor. Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft, yeni Windows 10 sürümü olan Redstone 4 önizleme test sürümünde Bluetooth ile cihaz eşleştirmeyi kolaylaştırmayı hedefliyor.

Şu an Quick Pair adı verilen özellik sayesinde tek yapmanız gereken eşleştirmek istediğiniz cihazı bilgisayarınıza yakınlaştırmak ve karşınıza çıkan popup'ı onaylamak. Tabii ki bu özelliği daha önce eşleştirdiğiniz tanıdık cihazlarla yapma seçeneğine sahip olacaksınız.

Özellik şu an Redstone 4 önizleme yapı notlarında bulunmuyor. Yapı 17046 ise dün Fast Ring'e katıldı.

Thurrott'a göre Windows'un yeni özelliği, Android Fast Pair özelliğine çok benzer şekilde çalışıyor. Tahminlere göre Microsoft bu hareketiyle Xbox ve Surface ürünlerini Windows 10 bilgisayarlarla daha kolay eşleştirmeyi hedefliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

neyi getirirsen getir hala 5 para etmezsin, yüzlerce mühendisin var hala adam akıllı bir işletim sistemi üretemiyorsun. sen dua et oyunların çoğu senin platformunda çalışıyor, o oyunlar linux ta çalışsın bak bakalım seni kullanan kalıyormu. Sırf bu yüzden kıvranıyorsun tekel sende kalsın diye zaten.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play