Windows 10'a Ücretsiz Geçmek için Son 9 Gün

Microsoft'un açıklamasına göre Windows 10'a ücretsiz geçiş için çok az zamanınız var!

  • Ali Ruhi Öztürk
Windows 10'a Ücretsiz Geçmek için Son 9 Gün

Microsoft, eski işletim sistemi sürümlerini hala kullanmakta olan kullanıcılar için Windows 10'a ücretsiz geçme fırsatının 31 Aralık olduğunu söylemişti. Ancak bu tarih geçmesine rağmen kullanıcılar halen Windows 10'a ücretsiz olarak geçebiliyorlar. İlk olarak kesin bir açıklama yapmayan Microsoft, bu teklifin her zaman açık olacağını düşünmesine sebep olmuştu. Ancak şirket nihayet bu konuya bir açıklık getirdi.

Microsoft yaptığı açıklamada Windows 10'a ücretsiz geçme teklifinin 16 Ocak tarihine kadar uzatıldığını söyledi. Bu tarihten sonra yeni sürüme geçmek 119 dolara mal olacak. 29 Haziran 2016'da Windows 10'un gerçekten ücretsiz olamaya kapanması gerekiyordu, ve bu tarihten beri gelen uzatmalar içerisinde güncelleme yapan kullanıcıların yardımcı teknolojilere ulaşımları olacak mı bilinmiyor.

Ancak anlaşılan o ki, Microsoft gelen ahlaka sadık kalmayı seçerek engelli Windows kullanıcılarını zor durumda bırakmamak için yardımcı teknolojileri "engeller" arkasına koymuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

vista için olmuyor degilmi bu ücretsiz yükseltme?

güvenlik açıklarının etkilenmediği sistem veya os yok yeni güvenli cpu lar ve veyi os çıkmadan sistem toplanmaz. eski os ler ikiye ayrılmalı yada yeni çıkacak yamalar güvenlik açığı bulunan lara yüklenip açık olmayan ieri tarihte çıkacak cpu ayırt edebilmeli, suanki yamalar intel sağolsun tüm os ve cpu ları takoza çevirdi %20 -30 yavaşlama nedirya... inteli tüm kullanıcılar mahkemeye vermeli.

Az önce microsoft türkiye ofisi ile görüştük böyle bir şeyin olmadığını ve yükseltme ağustos 2017 tarihinde sonlandığını söylendi.

Sen de yorum yaz