Windows 10'da Media Player Sorunu

Microsoft, son güncellemeler sonrasında Windows Media Player'da çıkan sorunu düzeltme sözü verdi!

Windows 10'da Media Player Sorunu

Microsoft, Windows 10'un Ekim 2018 güncellemesindeki önemli sorunları ortadan kaldırdı ancak şimdi de yeni bir baş gösterdi. Bu seferki sorun, Windows Media Player'da ortaya çıktı.

Sorunun Ekim 2018 güncellemesini ve önceki Nisan 2018 güncellemesini etkilediği, geçen hafta Windows 10 için yayınlanan bir toplu güncellemeyle etkin hale geldiği anlaşılıyor. Windows Latest'in ortaya çıkardığı bir destek belgesinde Microsoft, 13 Kasım'da yayınladığı KB4467708 ve KB4464455 güncellemelerinin, Windows Media Player'da atlama çubuğunu belirli dosyalarda çalışmaz hale getirdiğini söylüyor.

Microsoft, "sorunu onarmak için çalıştığını ve önümüzdeki sürümde bir güncelleme sunacağını" bildiriyor. Windows Media Player artık pek kullanılmadığı için sorunun çok fazla kişiyi etkilemeyeceğini düşünüyoruz. Windows Media Player, Windows 10 için hala sunuluyor ancak Microsoft, uygulamayı aktif olarak geliştirmiyor. Microsoft'un Windows 10'u test edenlere WMP'den Filmler ve TV uygulamasına geçmelerini tavsiye ettiğini de biliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Windows 10 son güncelleme ile bilgisayarı zorlamaya başladı mecburen Windows 7 ye döndüm ve 10 dan daha rahat çalışıyor.

Sanılanın aksine dünya kadar insan hala Wndows Media Player kullanıyor çünkü bir sürü arddon, senkronize zarı sözü eklentikeri ve en önemlisi ekstra codecleri kullanabiliyor. Böylece her formatı oynatma kapasitesi var. Filmler ve TV uygulaması daha Mkv, Hevc codecli filmleri bile açamıyor. Üstelik ekstra bu codec ler eklenemiyor

@23 Kasım 2018 10:37 VLC duymuşsundur. Ama sanırım kullanmamışsın.

Sen de yorum yaz