Windows 10'dan büyük rakamlar!

Microsoft, düzenlediği Windows 10 etkinliğinde yeni işletim sistemi hakkında son rakamları açıkladı.

Windows 10'dan büyük rakamlar

Microsoft'un New York'ta düzenlediği Windows 10 etkinliği başladı ve şu sıralarda devam ediyor. Etkinliğin hemen başında, Windows 10'un bugün geldiği nokta gözler önüne serildi.

29 Temmuz'da yayınlanan yeni Windows, geride kalan süre içerisinde 110 milyon cihaza yüklenmiş durumda. Daha önce ortaya atılan iddialarda, Windows 10'un hızının düştüğü ve henüz 100 milyon barajının aşılmadığı söyleniyordu. Ancak Microsoft, yaptığı açıklama ile bu iddialara da cevap vermiş oldu.

Açıklamayı yapan Terry Myerson, yeni Windows Store'a da şu ana kadar 1.25 milyar kez giriş yapıldığını duyurdu. Windows 10'lu cihazların tümünü kapsayan rakamlara göre, cihazlar üzerinde geçirilen toplam oyun oynama süresi ise 120 yıl olarak açıklandı.

Bilindiği gibi Microsoft, Windows 10'u 1 milyar cihaza taşımayı hedefliyor. Görünüşe göre dev şirket, hedefinin yüzde 10'una sadece 2 ayda ulaşmayı başardı. Geleceğin ne göstereceğini ise ancak zaman geçtikçe öğrenebileceğiz.

Öte yandan etkinlikten bir de müjde çıktı. Facebook'un, kendine ait evrensel uygulamaların nihayet Windows 10'a taşınacağı duyuruldu. Bu sayede Facebook, Messenger ve Instagram uygulamaları, tüm Windows 10 cihazlarda çalışacak. Bahsi geçen uygulamalar, önümüzdeki birkaç ay içerisinde Windows Store'da olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

windows 10 yakında tuvalet külosetlerindede göreceğiz.çünkü hiç bir işe yaramaz çok hantal bir işletim sistemi pc şişirir,ani duraklama ve sistem donması yapar,yeteri kadar performanslı değil,sürücü bulmak işkence ve daha söz verdiği xbox,win phone ürünlerine bile doğru düzgün destek vermiyor.Berbat berbat berbat atın çöpe gitsin.Windows çöker tamir için para ver,office çıkar(2011,2012,2015,2016...)lisans parası ver yeni ürün çıkartır destek parası ver.Adamlar para para diye ölüyorlar herhalde.

@06 Ekim 2015 18:43 sanki androidden bahsediyor

@06 Ekim 2015 18:43 Ya aşırı cahil yada tam bir apple fanboyu. Sen önce git bilgisayar kullanmayı öğren. Windows 10 ne hantal nede sürücü konusunda problemli bir işletim sistemi. Bugüne kadar kendi ellerimle 15 den fazla bilgisyara kurdum ve hepsinin sahipleri defalarca teşekkür edip windows 7 den kat ve kat daha iyi çalıştığı konusunda bilgi verdiler. Senin gibi luzumsuz insanlar yüzünden milletin aklı karışıyor. Sen beceriksizsen bu microsoftun problemi değil.

@06 Ekim 2015 18:43 Neyin kafası bu arkadaş. Bilgisayar gerçekten çok hızlı açılıyor ve kapanıyor. Tüm w10 sürücülerini üreticinin resmi sitesinde (lenovo) bulabiliyorum. Yani iş edinmişsin kötülemeyin, karalamayı işkembeden sallamayı ve belkide hiç kullanmadın bahse konu işletimi. Velhasıl bilgi edinmen fikir empoze etmeye çalışma.

Edge ye umarım eklenti desteği gelir

bomboş windows store

4. millenium faciasının satış rakamlarını şişirmeseler bu imkansızdı...

@GORT Fanboy sunuz ve bu sebepten yarım yamalak açıklaması olmayan yorumlar yapıyorunuz anladık da... Şu kelmeyi yanlış yerde kullandığınızı daha size nasıl anlatmak gerek ? Burada aynı şeyi en az beş kişi yazmış.Bin yıl faciası yazmadan önce neyin gerçekten facia sayılabileceğini araştırın bence.Örneğin Çernobil kazasından dolayı insanların ÖLMESİ faciadır.Daha da anlamıyorsanız gidip sözlük okuyun biraz.Yeni nesil böyle bilinçsiz olmamalı.

@GORT Şişirilme konusunda ise haklısınız.

@06 Ekim 2015 22:32 chernobil kaza değil ihmallerin toplamı... bozuk sistem testi yapıyorlar ve sistemi gerçekten çökertip patlamaya sebeb oluyorlar 20 gün sonra haber veriyorlar...

@GORT Bu konuda bilgi sahibi olmanıza sevindim.(olumlu tarafından da bakmak lazım:)

tam bitmemiş işletim sistemini sürdünüz piyasaya. herkes programcı veya yazılımcı değilki sizi anlayıp geliştirilse çok iyi olur desin. 1 yıl daha bekleyip öyle çıkarsaydınız en azından son kullanıcı içinde sorunsuz olmuş olurdu

Facebook uygulamaları Windows'a yeni mi gelecekmiş, hihohoha. Ya yıllardır var Dandroid'de ve Kurtlu Elma'da. Microsoft cihazlarını iyi tasarlasın, işletim sistemi de güzel olsun, alır kullanırım ama şunu söyleyeyim, Windows 10'dan Windows 7'ye geri dönüş yaptım. Masaüstü olmamış Satya, umarım telefonlara iyi birşey yaptınız.

@07 Ekim 2015 10:24 Neyi olmamış arkadaşım detaylı açıklar mısın? Windows10, şuan bile neredeyse her detayında Windows7'den daha iyi durumda, işletim sistemlerini sadece oyun oynayarak ve web'e girerek kötülemek yakışıksız, Windows10'u %100 kullanmak istiyorsan dilini İngilizce yapıp öyle dene ve ne kadar iyi bir işletim sistemi olduğunu anlarsın, 1 sene içinde bu ek özellikler Türkçe'ye de gelecektir. Windows7 çok güzel kabul ediyorum ama Windows10'a haksızlık edersen; ben bunu kabul edemem.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir