Windows 10'un Tasarımı Böyle Değişecek!

Microsoft, Windows 10'un görünümünde bu sene yapacağı değişikliklerin ipuçlarını verdi!

Windows 10'un Tasarımı Böyle Değişecek!
Sızan Project Neon konseptiMSPoweruser

Microsoft, Windows 10'un görümünü bu sene tazelemeyi planlıyor ve firma, bunu nasıl yapacağını yavaş yavaş göstermeye başladı. Firma, bugünkü geliştirici konferansında Project Neon olarak bilinen tasarım değişikliklerinden ipuçları verdi.

Microsoft'un paylaştıkları, geçen ayki sızıntıda gördüklerimize oldukça benziyor. Ekran görüntülerinde baştan aşağı yenilenmiş bir tasarım değil, var olan Windows 10 görünümünün üzerinde yapılmış yenilikler görüyoruz. Değişiklikler arasında animasyonların daha çok kullanılması, görsel öğelerin bulanık hale getirilmesi var. Project Neon'un Microsoft'un 3D çalışmalarına ve HoloLens yazılımına da odaklanacağı söyleniyor. Project Neon tüm Windows 10 cihazlarını etkileyeceğinden, Xbox ve Windows 10 Mobile'da da etkisini gösterecek.

Yazılım devi, geliştiricilerin Windows 10 için uygulama geliştirirken işlerini kolaylaştırmak istediğini ve bunun Project Neon'un ana hedeflerinden biri olduğunu söylüyor. Microsoft'un Project Neon planlarının tamamını Mayıs'taki Build konferansında öğrenme fırsatımız olacak. Aynı etkinlikte Windows 10'un bir sonraki güncellemesi hakkında da yeni bilgiler alabileceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Microsoft gelecekte böyle olmayacak, Mobil ve Iot la birlitke kredi kartı büyüklüğünde cihazlar çıkmaya başladı. Depolamada hızlar katlarıyla artıyor Microsoft eski hantal yapıları bu cihazlarda uyumsuz toparlama adına geçiş süreci yaşıyor. Microsoft Mobilde salle beyaa modunda.. Hiç olmazsa işletim sistemlerinde kurumsal ağı kurtaralım diye çalışıyor. Tasarım dili zorunlu olarak değişecek bu geçiş diye düşünüyorum.

Olması gerekiyordu çok standart bir arayüze sahipti

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir