Windows 8.1 güncellemesi bu işlevle geliyor!

Windows 8.1'e gelecek olan yeni güncelleme, "Metro"yu masaüstüne taşımaya niyetli...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1 güncellemesi bu işlevle geliyor!

Windows 8.1'in bahar güncellemesi Update 1'den (GDR1) gelen yeni bilgiler, Modern uygulamaların görev çubuğuna sabitlenebildiğini gösteriyor.

Görev çubuğuna sabitlenmiş bir Windows 8 uygulamasını daha önce sızan ekran görüntüsünde görmüştük, ancak bu ekran görüntüsü bize çok fazla ipucu vermiyordu. Yeni ortaya çıkan ekran görüntülerinde ise bu işlevin detayları görünüyor. Ekran görüntüsünde görev çubuğuna sabitlenen birkaç Windows 8 uygulamasını ve bu uygulamalardan bir tanesinin ön izlemesini görmeniz mümkün.

Son sızıntılara bakacak olursak Microsoft, Windows 8.1 ve Windows 9'da Modern arayüz ve masaüstünü birbirine daha da yaklaştırmak istiyor. Windows 9'la geleceği iddia edilen yenilikler arasında Modern uygulamaları pencerede çalıştırabilmek var.

Sızıntıların hız kazanması, Windows 8.1'e gelecek güncellemenin yakında sızabileceğinin bir işareti. Güncellemenin resmi tanıtımının veya indirilmeye sunulmasının Nisan ayındaki Microsoft BUILD konferansında gerçekleşmesi bekleniyor. Windows 9 ise 2015'in ilk yarısından önce kullanıma sunulmayacak, ancak bazı söylentilere göre BUILD konferansında Windows 9'un ana hatlarından bahsedilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Böyle olursa çok güzel olur..

çok geriden geliyorsun chip

Windows 8 bence çok güzel güncellemeler ile daha iyi olacak

kusursuz mükemmellik & Windows 8.1...

demek win9 gelmesine dahavar bende birtane alırdım diyordum... tühbe... yani kıraka şey yani win8 devam....

Browserdan gerisl hikaye.. bosuna Browserdan tuketme nasilsinlz..

@24 Oca 2014 20:05 microsoft'un satışının azalmasının nedeni isabetli bir yorum. akıllı telefonlar tabletler ile birlikte sadece internet kullanıcıları için microsoft zorunluluğu yok oluyor. microsoftta bu kullanıcılar için metroyu çıkardı. ben kullanıyor ve seviyorum. oyun kullanıcısı ana müşterisi 7'yi seviyor ama steam os gelince müşterilerinde azalma yaşayabilir

metro arayüzüne geçtin, anladık.. win95 den beri aynı klasör sistemini kullanıyorsun, listeleme boyutlandırma vs. hep aynı.. metroyu haftada bir görüyoruz.. önce bilgisayın ana kullanım alanlarında düzenleme yap..

@24 Oca 2014 20:25 bu arkadaşa kadroda bir yer aç ms kendisi projeleriyle birinci oluyormuş hep ;)

bence windows 7 güzel bir sistemdi microsoft neden 8' in arkasında durmakta bu kadar ısrar ediyor?

@24 Oca 2014 21:07 senin gibi sivriler sorsun diye....

@24 Oca 2014 21:07 çünkü win 8.1 daha güzel ;)

bos seyler bunlar.

Ne inatmış MS, metro arayüzü bebelere hoş geliyor. Masaüstüne taşısan ne olucak? Oyun Bilgisayarında mobil oyun ve uygulamalarımı kullanacaklar? MS sonu yakındır. AMD mantle ile DX gerek kalmadan daha düşük donanımlarda yüksek performans sunuyor. SteamOS yine kendi oyun platformunu açık kaynağa taşıyor. Masaüstü sistemlere hiç gerek yokken kendi mobil mağazanla gelirsen 3.party yazılımla senin işletim sistemin üzerinden para kazananlar Steam gibi dev oluşumuda karşına alırsın.. Metro masaüstünde 3000-5000tl para harcadığı sistemde flash oyunların hallicesi mobil oyunlarını uygulamalarını kim ne yapsın, Tahtakale esnafı mantığı ürünü alırsın sorun yada beklentini karşılamaz sonra ne sattığı ürünü ne seni tanır. MS tekel şuan karşında rakip yok yoksa Win RT ve Win8 başarısızlığından sonra Win9 için Kickstart başlatmışdı...:)))

@25 Oca 2014 03:13 ...Windows 8.1 Update 1 reportedly set for March 11 release .....Recently leaked screenshots have displayed new functionality for Windows 8.1 with the update, including the ability to pin Metro-style apps to the taskbar. On Wednesday, Paul Thurrott reported the update will also include a close button for Metro apps, similar to desktop windows, making it easier for mouse and keyboard users. One thing neither Foley nor anyone outside Microsoft has figured out is if the Start menu will make its return in Update 1. It's believed the Start menu will make its return with Threshold at the latest, and Foley says she'd be "surprised" if it arrived with Update 1.... MS alışdığımız geri adımları bunu X1'de yapmışdı.. :))) tüm bu gelişmelere rağmen bu bebelerin Metro candır demesi ayrı bir poradi

ölümüne xp.

teknolojiyi geliştiren MS ekibi düşüncelerini de geliştirse...metro kimsenin umurunda değil..yıl sanki 2050 :D

Hububat fiyatları yükseldi Yağış Düştü afedersiniz de

Metroya alışın tatlı bir havası var :)

Sağ alt kısma bakınca Microsoft'un seneler sonra nihayet ! R.A.M - işlemci yükü,sıcaklığı vb. bilgileri gösteren bir çubuğa kavuşma ihtimali varmış gibi görülüyor. Bu gelişmenin yanına Aero özelliğini geri getirip , karo yerine direkt olarak simgeleri kullanması ve başlat tuşuna tıklandığında - dokunulduğunda arka planda Aero'nun buzlanma efekti kullanılarak masa üstünde gösterim işleminin gerçekleştirilmesi gerekli diye düşünüyorum. Ayrıca eğer aero kullanılırsa "Charms bar" adı verilen sağ kenardaki çubuğun yine daha çok masa üstüne yaklaşması sağlanabilir ve sanki iki farklı işletim sistemi arasında geçiş yapıyormuş hissinin yaşanmasının önüne geçilebilir. Ayrıca kişiselleştirilebilir ayarlara sahip bir "Mod" özelliğinin eklenmesi de (iş modu-oyun modu gibi) 3. parti "booster" adı verilen yazılımlara olan ihtiyacı azaltacaktır. Yine aero'yu geri getirirlerse ara yüz de ortaya çıkan ve özellikle siyah temalar seçildiğinde rahatça görebildiğiniz bazı sorunların önüne geçilebilir. Örneğin şu an siyah bir tema seçip pencerelere olan etki sorunlarını rahatça görebilirsiniz. Alt yapı olarak Sky drive hizmetinin de tümleşik olmaması gerekiyor ki kullanılmadığında sistemde açık kapı oluşturmasın. Son olarak Mağaza uygulamalarını kullanabilmek için işletim sisteminde bir e posta adresiyle oturum açmanızın gerekmesi de son derece zorlayıcı bir uygulama ve mağaza'nın kullanılmasına engel oluyor. Umarım Windows 8.1'e yapacakları yeni güncelleme ile yada Windows 9'da bu sorunları çözerler. Bilge Baykuş / Wise Owl

Windows 8'le gelen "Modern" arayüzü güzel bence geliştirsinler yeter, tamamen vazgeçmesinler. Sırf o arayüz sebebiyle Lumia aldım :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost