Windows 8'i indirecek ilk şanslı kullanıcılar

26 Ekim'den itibaren piyasada olacak Windows 8 bugün resmi olarak indirilmeye sunuluyor. Ama...

MSDN ve TechNet üyeleri Windows 8'e kavuşuyor

Bugün bazı kişiler için heyecanlı bir gün olacak. MSDN veya geliştirici ağı TechNet üyeleri bugünden itibaren Windows 8'lerini indirebilecekler. Ama bu durum, tabii ki herkesin Windows 8'e sahip olacağı anlamını taşımıyor. Üye olmayanlar için takvim aşağıdaki gibi...

15 Ağustos: Geliştiriciler, MSDN üyelikleri ile Windows 8'in final sürümünü indirebilecekler.  

15 Ağustos: Kurumlarda Windows 8'i test eden IT profesyonelleri, TechNet üyelikleri ile işletim sistemini indirebilecekler.  

16 Ağustos: Microsoft Software Assurance for Windows müşterileri, Windows 8 Enterprise sürümünü Volume License Service Center (VLSC) yoluyla indirebilecek ve onu kurumlara adapte etmeye başlayabilecekler. 

16 Ağustos: Microsoft Partner Network üyeleri Windows 8'e erişim hakkı kazanacak.  

20 Ağustos: Microsoft Action Pack Providers (MAPS), Windows 8'e erişim hakkı kazanacak.  

1 Eylül: Software Assurance'a sahip olmayan Volume License müşterileri, Windows 8'i ilgili satıcılardan satın alabilecekler.  

26 Ekim tarihinden itibaren şu anki Windows'unuzu Windows 8'e 39.99 dolar karşılığında yükseltebileceksiniz. Windows 7'li yeni bir PC'niz varsa, Windows 8'e 14.99 dolara yükseltme yapmanız mümkün olacak. Ayrıca yeni Windows 8 almak  isteyenler de, bu tarihte isteklerine kavuşabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Bu 15 ağustos versiyonundan sonra da windows ta değişiklikler yapılacak mı acaba?YAni 15 ağustos ile 26 ekim versiyonları tamamıyla aynı mı olacak?

@15 Ağu 2012 11:33 Farklı olacak.

MSDN veya TechNet üyelikleri olmayanlarda indirebilecek :D

zaten sızmış olan kullanılıyordu hiç de heyecanlı değil

Bence windows 8 şimdiye kadar en çok satan windows sürümleri arasına girecek..ve dönüm noktalarından birisi olacak..kurdum...başlarda ön yargılıydım ancak her şey çok güzel (microsoft hala yapmak istediği bazı şeyleri müşteri tepkisinden çekinerek eksik bırakmış gibi)

normal insanlar indiremeyecek mi

@15 Ağu 2012 12:51 Allah iyiliğini versin. Normal insanlar ha. Hiç güleceğim yoktu. Normal olmayan insan var ama anlatım bozukluğu yapmışsın. Diğer kullanıclar deseydin daha iyi olurdu. :)

@15 Ağu 2012 12:51 Hayır, normal insanlar indiremeyecek, yalnızca anormal insanlar indirebilecek :))

ben vista kullanıyorum 40 dolarsa normali pro'su kaça patlıcak bana bileniniz varmı??

Bir yiğit geliştirici çıkıp torrente yükleyecektir windows8 i. O kadar beklememiz gerekmez. Yani umarım. :)

hic bi esprisi olmayan bi sistem win8 en cok satılan windows surumu olacagına innaıyorsa microsoft indirim falan yapmasın hadi win 7 ile aynı fiyata satısa koysunda gorelim kac satacagını...satmayacagını onlarda gayet iyi biliyor..

bende bazı müsşteri tepkilerinden dolayı windows 8 i kurmak istememştim ama denemek için sanal bir hardisk oluşturup sanal hardiskin içine kurdum bence çok kullanışlı bir windows sürümü olmuş...

Windows 8'e balıklama atlayanlar, satın almış olduğunuz antivirus programlarına dikkat... Uyumluyuz deseler bile oldukça büyük sorunlar yaşanıyor, çünkü Windows 8 yeni bir işletim sistemi... Acele edip de sonra ters köşe olmayın.

Ben indirmeye başladım. Bu kez daha iyi olmuş türkçe sürümünü de koymuşlar. Windows 7 ye daha çıktığı ilk günden itibaren kullanıyordum win8 de biraz geç kaldım metro arayüzünden olsa gerek pek ısınamadım. Tekrar indiriyorum eğer bu gunde ısınamazsam elveda win8 derim windows 7 ile yola devam :)

şu an indirime sunduğu dil seçenekleri. English, Arabic, Chinese(Simplified), Chinese (Traditional), French, German, Japanese, Korean, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Swedish, Turkish

Nereden ındırebılırım ?

nerden indirebiliriz arkadaşlar kaç gündür bekliyorum realese prewiev kullanıyorum

rtm sürümünü kuranlar dosya sistemi hala ntfs mi? %60 daha :)

çıksada 15 dolara alsak

ben msdn üyesiyim ama windows 8 i indiremiyorum lütfen yardım edin

@16 Ağu 2012 16:08 o zaman sen nasıl msdn üyesi sin

msdn üyeleri önce subscription gerekiyor eğer supscriptionunuz varsa subscriber downloads kısmından ulaşabilirsiniz msdn.Microsoft.com --- "Subscriber downloads"

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir