Windows 8'in ön yükleme ekranını düzenleyin!

Windows 8'li PC'nizi açtığınızda çok daha fazlasını görmek istiyorsanız, bu araç tam size göre!

Windows 8'in ön yükleme ekranını düzenleyin!

Windows 8'in PC'nizi açtıktan çok kısa bir süre sonra yüklenmeye başladığını fark etmişsinizdir. Bazı kullanıcılar için bu, gelişmiş ön yükleme seçeneklerini kullanmayı zorlaştırabiliyor.

Ücretsiz, taşınabilir bir araç olan Boot UI Tuner ile çeşitli önyükleme seçeneklerini değiştirmeniz mümkün. Örneğin ön yükleme sırasındaki Windows logosunu kapatabilirsiniz. İlk satırda bulunan "Enable advanced options of boot menu" seçeneğini etkinleştirerek, ön yükleme seçeneklerini görünür bir hale getirebilirsiniz. İkinci seçenek ise ön yükleme seçeneklerini başlangıçta değiştirmenize izin veriyor.

Son seçenek olan "Enable legacy boot menu"yü etkinleştirmeniz halinde, Windows 7 stili, metin tabanlı ön yükleme ekranına geçiş yapıyorsunuz. Ayarlarınızı yaptıktan sonra Apply düğmesine tıklayıp, değişiklikleri görmek için sisteminizi yeniden başlatabilirsiniz.

İndirin: Boot UI Tuner (Windows 8 32-bit, 64-bit)

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Metro arayüzü gelmeden direk Masaüstüne gecis yapsin yeter :)

Aslında masa üstüne direk geçiş için programlara gerek yok. Ufak bir script yazarak ve bunu başlangıç a ekleyerek yapabilirsiniz. Hem bu tarz programlara kişisel tecrübe ile kesinlikle karşıyım. Masa üstüne geçmek için bir tuş kombinasyonu var. Bunu script ile otomatiğe bağlamanız mümkün.

Beyler Dikkat Edin Böyle İşleri Win7 de yapmıştım yanımda kurtarma cd'si vardı yaptım sonra başlatınca dijital imza sorunları var diye açılmamıştı Kısaca Böyle İşleri Yaprken bir yedeğiniz kurtarma cd'niz olsun

metro arayüzünde, Windows masaüstü kutusunu en sol en yukarı taşıyın. metro açılınca ENTER tuşuna basınca normal arayüze geçmiş olursunuz. yani bir ENTER kadar yakın ve basit olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir